23 marca 2023 wszystkie grupy przedszkolne z Publicznego Przedszkola w Radwanicach oglądały spektakl pt. „Owoce i warzywa mają czarodziejskie moce”. W myśl tej zasady dzieci uczyły się, co należy jeść, żeby być zdrowym, a czego powinny unikać.

Poznały kapryśną księżniczkę, która wolała pić Coca-Colę i jeść pizzę. Jednak ucząc się na błędach, zrozumiała, że postępuje niesłusznie dopiero wtedy, kiedy dopadł ją ból brzucha. Szukając pomocy zakupiła nawet magiczny kamień od Baby Jagi, a wszystko po to, by uniknąć zdrowej diety. Czarownice mają jednak w zwyczaju nie mówić do końca prawdy i rzekomo „magiczny” kamień okazał się być zwykłym głazem. Księżniczka nauczyła się, że tylko zdrowe odżywianie to prawdziwe czary.

Wszyscy bawili się świetnie, gimnastykując się z Tygryskiem, a co najważniejsze uświadamiając sobie, że ruch, sport i racjonalne odżywianie pomoże nam być zdrowym. Witaminy są przecież potrzebne każdemu, jednak w fast- foodach i słodyczach nie znajdziemy ich zbyt wiele. Marchewka i jabłko też mogą być smaczne, ale trzeba najpierw się przekonać i ich spróbować.
Warto jest zachęcić dzieci do tego, aby podjęły wyzwanie i prowadziły zdrowy tryb życia. 😃

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *