logo_szansaSzanowni Państwo!

  Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole bierze udział w projekcie ’’SZANSA  naPRAWA’’ realizowanym przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA w Głogowie.

W ramach projektu w naszym przedszkolu zostaną zorganizowane szkolenia dla nauczycieli z zakresu edukacji o prawach dziecka, spotkania edukacyjne dla rodziców dzieci oraz zajęcia w grupach 5-6 latków poprowadzone przez edukatorów młodzieżowych.

Głównym celem projektu jest edukacja na temat praw dziecka i praw człowieka. Dziecko znające swoje prawa ma świadomość czym one są i do czego są potrzebne. Wie, że nikt nie ma prawa go krzywdzić, potrafi poszukać pomocy u dorosłych, potrafi powiedzieć „NIE” w sytuacjach krzywdzenia.

Dzięki realizacji projektu poprawi się świadomość naszych przedszkolaków w zakresie ich praw oraz poszerzy się zakres tolerancji
i szacunku wobec rówieśników w grupie.

Przy zaangażowaniu środowiska rodzinnego oraz naszego personelu  chcemy uwrażliwić dorosłych na prawa dziecka.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Projekt finansowany jest ze środków The Velux Foundations w ramach programu grantowego Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.logo_dajmy_dzieciom_sile