Szkoła Podstawowa w Radwanicach pomaga dzieciom z Sierra Leone. Czy w nagrodę dzieci obejrzą koncert Majki Jeżowskiej?

Dzieci włączyły się do światowego projektu UNICEF- WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA.
W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska, a w radwanickiej szkole nauczyciele Katarzyna Czaczyk i Kazimierz Laskowski. W ramach tej akcji uczniowie wspólnie z rodzicami wykonali charytatywne laleczki symbolizujące pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci. W środę, na spotkaniu „Dzieci dzieciom” odbyła się prezentacja laleczek. Wszystkie laleczki znalazły swoich nowych opiekunów. Najbardziej zaciekły„bój” toczył się o lalkę Umbę, wykonaną przez Ewelinę Kulig z klasy VI b. Ostatecznie trafiła do rąk pana Piotra Romaniaka i jego córki Natalii.
Podczas spotkania zbierano ,,datki” na zakup szczepionek dla dzieci z Sierra Leone – jednego z najbiedniejszych krajów świata. Za zebrane pieniądze będzie można zakupić około 6000 szczepionek dla tych dzieci.
W ramach projektu uczniowie biorą udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Szkołę w Radwanicach reprezentuje oczywiście Umba. W tej chwili zajmuje drugie miejsce spośród około 600 lalek z całej Polski.
– Zachęcamy wszystkich do oddawania głosu na naszą Umbę na Facebooku – apeluje dyrektor Bogusława Niemasz.

Na fotografii: Umba z nowym właścicielem p. Piotrem Romaniakiem. Teraz lalka walczy o koncert Majki Jeżowskiej w radwanickiej szkole.