13 października 2014 r. o godz. 12.30 w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Radwanicach odbyła się uroczystość otwarcia drogi do szkoły i do przedszkola. Było to bardzo ważne wydarzenie zarówno dla pracowników Urzędu Gminy jak i naszej placówki, bo przedsięwzięcie budowy zostało rozpoczęte z inicjatywy pani Wójt Sabiny Zawis, Radnych Gminy i pani Dyrektor Bogusławy Niemasz. Jej ukończenie przyniosło wiele radości i zadowolenia rodzicom i dzieciom, których dojazd i dojście do przedszkola stało się już bezpieczne. W uroczystości wzięli udział: pani Wójt Sabina Zawis, pan Przewodniczący Rady Gminy Radwanice Ryszard Niemasz, Radni Gminy: pan Paweł Piwko, pan Józef Olejnik, pan Mirosław Najwer, pan Edward Młodzianowski, pani Izabela Jokiel, pani Ewa Flak, pani Anna Karkowska, dzielnicowy – pan Adrian Janiec i ksiądz Dariusz Siuda. Swoją obecnością zaszczycili dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek ZSP w Radwanicach – pani Danuta Sztuczka – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Buczynie oraz pani Stanisława Trzeszcz – Dyrektor Gimnazjum w Radwanicach. Przybył pan Waldemar Fiedot – właściciel Przedsiębiorstwa Budownictwa Inżynieryjnego ”EKO – BAU” w Jerzmanowej, którego firma podjęła się budowy drogi. W uroczystości wzięli również udział emeryci i renciści ZSP: pani Jolanta Dembna, pani Elżbieta Depta, pani Maria Guszała, były pan Dyrektor ZSP Marian Kobzda z małżonką panią Kazimierą Kobzdą, były pan Dyrektor Bolesław Kocwa, pani Genowefa Motylewska, pani Eleonora Pawella, pani Barbara Stec, pani Zofia Widera, pani Jadwiga Woźnica, pani Teresa Żyta, pani Władysława Żyta i pan Zdzisław Żyta.

DSC01019

            W wydarzeniu otwarcia bezpiecznej drogi do szkoły i do przedszkola nie mogło zabraknąć najmłodszych bohaterów –  przedszkolaków i uczniów ubranych w strojach galowych i kolorowych chustach. Drogę rozświetliły dekoracje w postaci niebieskich balonów i plakaty “Bezpieczna droga do przedszkola” wykonane przez dzieci z przedszkola. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę “Przedszkole pod dębami”, której słowa  zostaną długo w pamięci gości ”…Ale jedno jest przedszkole pod dębami w Radwanicach, które bardzo tak kochamy…” szczególnie, kiedy jest bezpiecznie w pobliżu placówki.

 DSC01049

             Uroczystość otworzyła pani Dyrektor Bogusława Niemasz, dziękując pani Wójt i Radnym za zaangażowanie w podjęciu przedsięwzięcia budowy drogi. Uroczyste przecięcie wstęgi nastąpiło przez panią Dyrektor, panią Wójt, przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Karinę Maciejewską oraz przedszkolaka Jakuba Wichłacza. Droga oficjalnie została otwarta, bo poświęcił ją ks. Dariusz Siuda. Podziękowań za dokonanie tego przedsięwzięcia było wiele  w przemówieniach pani Dyrektor ZSP oraz zaproszonych gości.

Teraz “…Już  w drodze do szkoły nie stanie się nic złego, bo znam już przepisy ruchu drogowego…” śpiewały dzieci z przedszkola oraz klas I – III. Potem uczniowie zaczęli nową drogą bieg w odblaskowych kamizelkach. Pani Dyrektor ZSP podziękowała dzieciom za udział w uroczystości i wręczyła im znaczki odblaskowe.

DSC01055

Cieszymy się nie tylko z nowej drogi. Rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej placówki są również bardzo zadowoleni z nowych miejsc parkingowych w jej pobliżu.

W drugiej części spotkania goście zostali zaproszeni na uroczysty poczęstunek w auli ZSP w Radwanicach, gdzie dzieci z zespołu ludowego ZSP zatańczyły „Siedmiokroczka” i „Kujawiaka”, a uczniowie szkoły zaśpiewali piosenkę Piotra Rubika. Zaprezentowane utwory były mini dedykacją z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były też drobne upominki. Na koniec goście wpisali się do Pamiątkowej Księgi.

To był dzień, który długo zostanie w pamięci.