Hasło “W zdrowym ciele zdrowy duch” znają wszystkie nasze przedszkolaki. Największym sprzymierzeńcem zdrowia i nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia jest ruch i szeroko pojęta aktywność fizyczna. W tej dziedzinie każdy znajdzie dla siebie coś dobrego. W dobie pandemii, kiedy wszyscy przechodzimy trudny czas, mamy dla Państwa pomysł  na poprawę humoru – ćwiczenia, które można wykonywać w zaciszu domowym wspólnie z dzieckiem.

Ciekawe są treningi wytrzymałościowe, które nie dość, że sprzyjają redukcji tkanki tłuszczowej, zwiększają pracę układu krążenia, to mają pozytywny wpływ na regulację snu oraz pomagają pozbyć się stresu. Co ważne, nie potrzebujemy do tej aktywności sprzętu, wystarczy czas i dobre chęci.

Kolejną propozycją ćwiczeń do wykonywania w domu wspólnie z dziećmi jest joga. Ten indyjski system ćwiczeń wspaniale dotlenia mięśnie oraz zwiększa ich wytrzymałość. Dodatkowo zachęcić może fakt, iż joga dobrze wpływa na rozwój koordynacji ruchowej, co jest szczególnie ważne w rozwoju dzieci na etapie przedszkolnym. Warto także wiedzieć o odprężających właściwościach jogi.

Powyższe propozycje aktywności można wykonywać wspólnie z całą rodziną, co dodatkowo sprzyja zacieśnianiu i umacnianiu więzi oraz zapewnia nie lada rozrywkę najmłodszym.
Zamieszczamy także linki do treningu wytrzymałościowego oraz jogi. Zatem bawcie się dobrze i do dzieła!

https://www.youtube.com/watch?v=VgBp1eu8xUM
https://www.youtube.com/watch?v=DBYZXW0PqmA