Roczny Kalendarz urzeka nas codziennie wyjątkowymi dniami dla rodziny, zawodów, przyrody, takie jak: Święto Mamy, Dzień Taty, Dzień Dziecka, Światowy Dzień Wody. Wszystkim jednak przyświeca ta sama idea – radość, pamięć, zadowolenie z otrzymania niespodzianki i bycie ważnym w tym dniu.

20 września od 2013 r. co roku dzieci obchodzą Dzień Przedszkolaka. Na wniosek Rzecznika Praw Dziecka- Marka Michalaka- w dniu 13 września 2013 roku wspierający inicjatywę środowiska dyrektorów łódzkich przedszkoli, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. W uchwale zapisano: „Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża przekonanie, że ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej”.

Obchody tego święta mają być pobudką do podejmowania aktywności w zakresie upowszechniania edukacji przedszkolnej i szerzej – prawa dziecka do edukacji i wychowania przedszkolnego, zarówno wśród najmłodszych jak i dorosłych. W radwanickim przedszkolu “Kreciki”, “Smerfiki”, “Rybki”, “Żabki”, “Gumisie”, “Jeżyki” i “Pszczółki” ubrane w stroje w kolorze niebieskim mogły podkreślić znaczenie tego dnia pląsając, śpiewając piosenki lub kolorując znaczki przedszkolaka. Ile uśmiechu, radości sprawiły zabawy z niebieskim balonem! Nauczyciele rozmawiali o ulubionych kącikach, zabawkach, daniach, zasadach przedszkolnych, składali życzenia dla milusińskich, a starszaki spędzili te chwile z balonem w ogrodzie przedszkolnym.

W myśl cytatu za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta, tak jak radosne są słowa piosenki “Lubię śpiewać, lubię skakać, lubię życie przedszkolaka”.