W tym roku już po raz 20 młodzież z gminy Radwanice włączyła się w działania  Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powołany został sztab z siedzibą w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, na czele z p. Anetą Steciąg, p. Krystyną Zawis i p. Beatą Niemczyk – szefem Sztabu.

Tym razem do współpracy zaprosiliśmy również uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Buczynie. Dziewiętnastu wolontariuszy,  w  dniu  12.01.2020 roku wyruszyło w teren i wspólnymi siłami zebrali  kwotę  6,5 tyś  zł.  Ważnym   działaniem Sztabu była przeprowadzona  wśród  młodzieży i pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  aukcja  gadżetów  otrzymanych od Fundacji i innych darczyńców, w trakcie której zebrano    2,5 tyś. I takim oto sposobem znów pobiliśmy rekord z ubiegłego roku, bo w sumie zebraliśmy prawie 9 tyś zł. To  świadczy  o ofiarnych sercach   i niegasnącym zaangażowaniu mieszkańców    Gminy Radwanice w działania charytatywne.

Jak co roku Finał WOŚP to  też  okazja  do wręczenia  wszystkim  wolontariuszom  podziękowań  za  włożony wysiłek i serce  przy  realizacji  szczytnego celu. Wyrazy uznania  skierowaliśmy  także do  rodziców  wolontariuszy,  za  ich  wsparcie.

A na koniec jeszcze raz kierujemy  serdeczne   słowa  podziękowania  do mieszkańców  Naszej  Gminy,  za  hojność i  pomoc, rozbudzanie empatii wśród innych oraz wrażliwość na potrzeby społeczne.

Oto lista wolontariuszy:

 1. Klaudia Oczadło
 2. Zofia Kuroczycka
 3. Martyna Kobiela
 4. Jan Malczeski
 5. Wiktoria Stefan
 6. Kosma Żurek
 7. Oliwia Mila
 8. Jakub Bagiński
 9. Laura Jarosz
 10. Maciej Madziak
 11. Szymon Kęska
 12. Laura Maciejewska
 13. Lena Płaskoń
 14. Tomasz Figas
 15. Kinga Rusinko
 16. Urszula Piwko
 17. Krystian Przykucki
 18. Kacper Kasprzak
 19. Olaf Maksymczak

Sztab  #4671 w Radwanicach melduje swoją gotowość na udział w kolejnych zbiórkach.

❤️❤️❤️ZAPRASZAMY DO GALERII❤️❤️❤️