XIV Piknik Rodzinny w Dobromilu odbył się 21 maja 2016 r. pod hasłem “Bezpieczny Senior” – “Późna dorosłość to czas pomyślny, nie daj się oszukać”. Kampania społeczna prowadzona w całej Polsce zachęciła Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, pracowników oraz rodziców do podjęcia takiej inicjatywy przy współpracy środowiska lokalnego – Starostwa Powiatowego w Polkowicach, Powiatowej Komendy Policji w Polkowicach, wójta Gminy Radwanice oraz Klubu Seniora “Optymiści” i GOK w Radwanicach do udziału w konkursie w formie happeningu.

            Piknik Rodzinny w Dobromilu to dobry sposób na spędzenie czasu wolnego z rodziną, dobrą zabawę, podniesienie kondycji fizycznej w konkurencjach sportowych oraz prezentacje artystyczne.

[SinglePic not found]  [SinglePic not found]  [SinglePic not found]

 
 
 
 
 
 

            Imprezę otworzyła pani Dyrektor Bogusława Niemasz, witając przybyłych gości – wójta Pawła Piwko, prezesa Klubu Seniora w Radwanicach – pana Mariana Kobzdę, Dyrektor GOK-u panią Renatę Piasecką– Friczkę, przedstawicieli  Powiatowej Komendy Straży Pożarnej oraz Powiatowej Komendy Policji  w Polkowicach, Państwo Alinę i Ferdynarda Burasów oraz dzieci przedszkolne, uczniów szkoły oraz rodziców i seniorów – babcie i dziadków.

Już na początku panie Renata Bogusz  – Fedro oraz Dorota Głodowicz, prowadzące piknik zaprosiły dzieci do kolorowej parady. Grupy przedszkolne w kolorowych chustach oraz uczniowie  ubrani na czerwono, zielono, żółto itp. nieśli barwne transparenty z hasłami o Bezpiecznym Seniorze: Nie daj się oszukać… Sam projekt „Bezpieczny Senior”  podnosi świadomość osób starszych z zakresu ich własnego bezpieczeństwa, zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającym kradzieżom, oszustwu.

Występy na scenie dotyczyły tej tematyki. Aleksandra Stemplewska zaśpiewała piosenkę „Pass me by”. Cały program był prowadzony jako Wiadomości – scenki kradzieży, oszustw babć i dziadków, przygotowane przez panią Grażynę Bombczyńską i Dorotę Kotapską. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Babciu, droga babciu”. Życzenia dla Bezpiecznego Seniora w piosence „Jestem złotą rybką dla babci i dziadka” wyśpiewała Laura Tarkowska w pięknym przebraniu rybki.

            Morał płynący z inscenizacji bajki o Czerwonym Kapturku z panem dzielnicowym, przygotowanej przez Izabelę Jokiel i Martę Tarkowską uczył nas jak radzić sobie w różnych sytuacjach.

            O metodzie na wnuczka uświadamiał w pogadance na temat bezpieczeństwa seniorów pan Łukasz Rachwalski z Komendy Powiatowej w Polkowicach.

[SinglePic not found]  [SinglePic not found]  [SinglePic not found]

 
 
 
 
 
 

            Wspólne grillowanie kiełbasek, grochówka zachęcała do biesiadowania przy stołach pod parasolkami. W kawiarence można było kupić ciasto przygotowane przez rodziców. Dla dzieci wielką frajdą było malowanie twarzy na Spidermana, księżniczkę Elzę, czy zjeżdżanie na dmuchańcach.

            Bezpieczny senior to również zdrowy, chętny do ćwiczeń. Radwaniccy „Optymiści” zaproponowali uczestnikom pikniku zabawy sportowe dawniej – rzut drewnianym oszczepem, toczenie szprychą koła rowerowego. Uczniowie klas I – VI zmagali się w skokach w dal, rzutach piłką i przeciąganiu liny. Wspólne dzieło wykonane na pikniku – plakat „Jak uniknąć zagrożeń” metodą graffiti przez uczniów i członków Klubu Seniora dowiodło, że sztuka łączy pokolenia.

Punktem kulminacyjnym happeningu było zaśpiewanie dla seniorów piosenek specjalnie utworzonych dla potrzeb imprezy – „Nie daj się okraść”, napisana przez Beatę Orator oraz „To nic” słowa Ewy Krawczyk, muzyka skomponowana przez Pawła Żyta.

Dodatkową atrakcją była loteria fantowa przygotowana przez Radę Rodziców, przejazdy samochodem strażackim, motocyklem policyjnym oraz przejażdżka konna.

            Za udział w  prezentacjach artystycznych grupy przedszkolne otrzymały nagrody, sponsorowane przez Starostwo Powiatowe w Polkowicach. W konkurencjach sportowych klas I – III – I miejsce zdobyła klasa II b, II miejsce klasa III a oraz III miejsce klasa 3 b. Wśród klas IV – VI – I miejsce zdobyła klasa VI, II miejsce klasa V b, III miejsce Va.

[SinglePic not found]  [SinglePic not found] [SinglePic not found]

 
 
 
 
 
 
Na zakończenie odbyło się losowanie nagrody głównej  – roweru wśród nabywców losów loterii,  ufundowanej przez Państwa Alinę i Ferdynanda Burasów, właścicieli obiektu Victoria, na którego terenie odbywa się piknik. Szczęśliwcem okazał się pan Roman Szulga.

Nagrody specjalne ufundowane zostały przez wójta, Koło Łowieckie „Jaźwiec” w Radwanicach i Radę Rodziców.

Ten Piknik Rodzinny w Dobromilu długo zostanie w naszej pamięci, bo dzięki niemu oprócz miłej zabawy, poczęstunków wypłynęła nauka dla „Bezpiecznego Seniora”, bo im jesteś starszy, tym też mądrzejszy. Zaufaj sobie, bądź bezpieczniejszy. Pamiętajmy, że seniorem będzie każdy z nas.  Życzymy sobie, aby nasz happening został zakończony pomyślnie finałem w Teatrze “Capitol” we Wrocławiu.

 Serdecznie dziękujemy wszystkim za przygotowanie pikniku.

[SinglePic not found]  [SinglePic not found]  [SinglePic not found]

 
 
 
 
 
 

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII