Już po raz dziesiąty na pięknej polanie w Dobromilu 26 maja 2012 r. odbył się PIKNIK RODZINNY zorganizowany przez wszystkich pracowników ZS-P w Radwanicach oraz przy znaczącej pomocy ze strony rodziców uczących się w szkole dzieci oraz wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Polkowicach i Fundacji “Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”.

O godzinie 8:00 można było spotkać uwijających się jak mróweczki nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, a także rodziców, którzy dopinali wszystko na przysłowiowy ostatni guzik. Nasza impreza zawsze cieszyła się dużym powodzeniem i stała na wysokim poziomie, więc i tym razem nie mogło być inaczej.

O godzinie 10:00 czekaliśmy w pełnej gotowości na naszych uczniów, ich rodziców i zaproszonych gości, których mogliśmy godnie przyjąć dzięki ogromnej życzliwości pana Burasa – gospodarza terenu, na którym odbywa się coroczna impreza.
Nie zawiodła aura, słońce podgrzewało i tak już gorącą atmosferę spotkania. Pogoda ducha rywalizujących ze sobą zespołów klasowych sprawiała, iż pomimo zaciętej walki o PUCHAR STAROSTY POLKOWICKIEGO, konkurencje przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Równocześnie z rozgrywanymi konkurencjami sportowymi odbywał się POWIATOWY KONKURS BIEGU NA ORIENTACJĘ. Już po raz trzeci uczniowie ZS-P w Radwanicach zdobyli I miejsce. Gratulujemy uczestnikom konkursu, a także paniom G.Węgrzynek i M.Tarkowskiej świetnego przygotowania naszych zawodników. I miejsce i piękny puchar przywiozła z pikniku klasa VI b.

Jak zawsze podczas sportowych rozgrywek można było wzmocnić swe nadwątlone siły pyszną grochówką, kiełbaskami z grilla oraz przepysznym ciastem, pieczonym przez nasze niezastąpione Mamy. Obok wielu atrakcji (jazda konna, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, wata cukrowa, piękne baloniki, itp.)gwoździem programu była coroczna loteria fantowa. Nagrodą główną był jak zawsze cenny rower górski-obiekt westchnień wszystkich uczestników loterii. Należy podkreślić, że jego fundatorem był już po raz dziesiąty pan Buras, któremu jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Każdy z uczestników PIKNIKU RODZINNEGO wrócił z pamiątką z tej imprezy, a wszyscy z miłymi wspomnieniami i oczekiwaniem na kolejny piknik.