5 października 2022 r. w Publicznym Przedszkolu w Radwanicach grupa 5 latków „Rybki” miała zajęcia z jogi z mamą Tomka- panią Dorotą Żydziak. Wydawałoby się, że dzieci są zbyt małe na takie ćwiczenia. Jednak to była dobra lekcja nauki cierpliwości do siebie samych i do innych oraz nauka spokoju. Bardzo pożytecznie przedszkolaki spędziły czas rozwijając swoje mięśnie. Pani Dorota proponowała ćwiczenia, w których naśladowały one zwierzątka: jaskółkę, kobrę, żabkę. Ile radości przyniosło im udawanie krowy, pieska i kotka. W dobie komputera, zabiegania rodziców ten czas na ćwiczenia jogi to relaksacja umysłu i ciała. Dzieci na chwilę stanęły i poznawały swoje ciało, czy uda im się zrobić świecę itp. Takie zajęcia poprawiają koncentrację i wzmacniają poczucie własnej wartości.

Pani Dorota dodatkowo jest instruktorem fitness i trenerem personalnym. Dla niej więc podstawą jest dostosowanie zajęć z jogi do możliwości każdego dziecka. „Rybki” bardzo chętnie rozciągały, wyginały i prostowały się w strojach gimnastycznych. Na pewno poprawiło się wszystkim samopoczucie, kiedy pani trenerka fascynowała ćwiczeniami wprowadzając ciekawe opowieści: jaskółka leci do ciepłych krajów.

Po ćwiczeniach pani Dorota wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Rybek” – „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Zapoznała dzieci z ulubioną książeczką swojego synka Tomka „Mały lisek Rudek” w tł. B. Janowskiej – Michnowskiej. 20 minut codziennego głośnego czytania przez rodziców lub innych dorosłych czy starsze rodzeństwo wzbogaca dziecięcą osobowość, rozwija słownictwo oraz zainteresowanie literaturą. Mały lisek pojawia się w gospodarstwie wśród natury, poznaje maszyny rolnicze i zwierzęta. Opowiadanie uczy o przyjaźni i ciekawości świata. „Rybki” podziękowały mamie Tomka za spotkanie śpiewając piosenkę „Do przedszkola idę sam” oraz wykonując laurki do wspólnej książeczki. Dziękowały za ładne ćwiczenia, za jaskółkę, za świecę, za czytanie.

Dziękujemy pani Dorocie Żydziak za spotkanie i zachęcamy wszystkich do ćwiczeń jogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *