Nasze wydarzenie w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania

Największe programistyczne wydarzenie w Europie- Europejski Tydzień Kodowania –już trwa. Tegoroczny CodeWeek jest wyjątkowy – to jubileuszowa, 10. edycja. Akcja promuje kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracy przy kodowaniu, programowaniu, a także innych działaniach związanych z logicznym myśleniem i rozwijaniem kompetencji cyfrowych.

Jak już wcześniej wspominaliśmy, w tym roku nasza szkoła ponownie znalazła się na europejskiej mapie organizatorów wydarzeń w ramach CodeWeek. 14 października zamiast typowych zajęć dydaktycznych odbyły się warsztaty zatytułowane ,,Zakodowane życzenia”. W ich pierwszej części uczniowie skupili się na promocji  społecznej inicjatywy, jaką jest CodeWeek. Tworzyli ulotki, plakaty, hasła reklamujące akcję. W drugiej zaś zapoznali się z alfabetem Morse’a i próbowali odkodować otrzymane zaszyfrowane wiadomości. Następnie redagowali życzenia dla nauczycieli i uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej i sami je szyfrowali.

W CodeWeek 2021 Polska zajęła trzecie miejsce – zgłoszono aż 15 000 inicjatyw, z których 88% odbyło się w szkołach. Do tego wyniku przyczyniliśmy się także i my z naszą ubiegłoroczną inicjatywą ,,Algorytmy krok po kroku”. Mamy nadzieję, że w tym roku ponownie znajdziemy się na podium!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *