Dnia 13.01.2023 r. naszą placówkę odwiedzili wolontariusze KGHM Polska Miedź S.A. Podczas spotkania pan Jan Demcza zaprezentował przedszkolakom program pt. ” Święta Barbara”.

W trakcie spotkania dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi górnicy. Bawiły się w zjeżdżanie do kopalni, które polegało na przechodzeniu przez ciemny tunel. Maluchy oświetlały sobie drogę latarką, którą otrzymały na początku spotkania. Była ona symbolem lampy górniczej. Dzieci dowiedziały się, także kim była Święta Barbara.

Ponadto poznaliśmy i utrwalaliśmy wiedzę dotyczącą sygnałów bezpieczeństwa obowiązujących w kopalni. Dowiedzieliśmy się jak ważne jest powietrze dla górników uwięzionych pod ziemią oraz co zrobić, aby ratownicy mogli pomóc górnikom w trudnej sytuacji. Przedszkolaki otrzymały upominki związane z programem: latarki, trąbki, ptaszka od patronki górników oraz piszczałki. W ramach podziękowania przedszkolaki zaśpiewały górnikom piosenkę pt. „Hej w kopalni”, a Hania Hać i Łucja Olszewska powiedziały wiersz pt. „Święta Barbara w kopalni”. Młodsze grupy wręczyły przedstawicielom Braci Górniczej kartkę okolicznościową.

Zajęcia przeprowadzone przez pana Jana i jego współtowarzyszy były bardzo atrakcyjną i aktywną formą przedstawienia przedszkolakom jak wygląda praca górnika. Jednocześnie dziękujemy za stworzenie dzieciom możliwości poszerzania i utrwalania wiedzy na temat tego zawodu.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem przez panią Barbarę Pracowitą podziękowań oraz wykonaniem wspólnych pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

Serdecznie dziękujemy za przybycie, zaangażowanie i poświęcony czas! Dziękujemy również panu Rafałowi Kalecie, który był inicjatorem spotkania z grupą wolontariuszy KGHM. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania pani Iwonie Derkacz oraz pani Katarzynie Żyta- Szulga, a także rodzicom zaangażowanym w upieczenie pysznych ciast. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

autor: Barbara Pracowita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *