9 listopada 2018 r. Publiczne Przedszkole w Radwanicach pamiętało o ważnej dacie państwowej – 100 rocznicy odzyskania niepodległości przypadającej 11 listopada. Dlatego przed tak ważnym świętem wychowawcy grup starszych: „Słoneczka”, „Gwiazdeczki”. „Motylki” i „Sówki” z dziećmi spotkali się w auli szkoły, aby zapoznać się z historią Polski. Wszystkich gorąco powitały pani Dyrektor Bogusława Niemasz oraz pani Wicedyrektor Stanisława Trzeszcz.
Pan Paweł zagrał na pianinie, pokazując prezentację multimedialną, a pani Iwona przedstawiła krótko informacje na temat Święta wolności , patriotyzmu.
Nadeszła chwila wyjątkowa – śpiewanie o Polsce. Pani Magda, pani Dorota, pani Beata i pani Iwona śpiewały piosenki przygotowane przez pana Pawła: „O mój rozmarynie”, „Pierwsza kadrowa”, „Hej, hej ułani”. Zachwycone przedszkolaki mogły zaśpiewać pieśni: „Płynie Wisła” oraz „Przybyli ułani”. To piękne, że dzieci mogły włączyć się do obchodów tej uroczystości poznając losy kraju poprzez muzykę. To kolejne spotkanie patriotyczne na 100 lecie, które pokazało, że piosenka łączy pokolenia. Były oklaski, tupania, uśmiechy na twarzach, a o godz. 11.11 nasze przedszkole przyłączyło się do akcji „Rekordu dla Niepodległej”…