9 listopada 2018 r. przedszkole w Radwanicach brało udział w akcji zorganizowanej przez Minister Edukacji Narodowej panią Annę Zalewską oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy MEN „Rekord dla Niepodległej”. Grupy: „Skrzaty”, „Słoneczka”, „Gwiazdeczki”, „Motylki”, „Sówki” ze swoimi wychowawcami oraz pani Dyrektor Bogusława Niemasz o godz. 11.11 zaśpiewali 4 zwrotki hymnu „Mazurek Dąbrowskiego”, aby włączyć się w bicie „Rekordu dla Niepodległej”. To takie wzruszające, kiedy blisko 100 osób z naszego przedszkola, a nie zapomnijmy, że również śpiewali hymn uczniowie z klas I – VIII oraz III klasy gimnazjum oddali hołd Polsce i przodkom.
Mazurek Dąbrowskiego nazywany Pieśnią Legionów Polskich we Włoszech napisany został przez Józefa Wybickiego w roku 1797.
To był wielki patriotyczny podryw maluchów stojących z flagą Rzeczpospolitej Polskiej na baczność z powagą i szacunkiem dla symboli narodowych. Przedszkolaki uczyły się polskiej pieśni przez kilka tygodni. Trud się okazał wygraną na miarę „liczenia” naszej polskości. Ukazaliśmy, że jesteśmy zintegrowani z dziećmi z całej Polski oraz ze szkół polonijnych na 100 – lecie świętowania odzyskania niepodległości.
Polskie szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe odniosły sukces ze swoimi nauczycielami, bo blisko 5 mln uczniów (4 867 937), a także prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach biło rekord.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji. Niech hymn Polski zawsze brzmi na naszych ustach, kiedy są wyjątkowe dni narodu, przedszkola czy szkoły, a dzień Rekordu dla Niepodległej będzie pamiątką dla przyszłych pokoleń i będzie przypominał o tym historycznym dniu 11 listopadzie 1918.