Zabawy, tańce, swawole to potrzeba nie tylko dzieci, ale i dorosłych w okresie karnawału. Ten czas już dobiega końca, kiedy się zbliża środa popielcowa. W przedszkolu dzieci chętnie biorą udział w zajęciach ruchowych, a nieocenioną wartość ma zabawa swobodna na parkiecie.

Dzień 9 luty 2018 r. zachęcił do tańca wszystkie grupy przedszkolne, a rodziców wcześniej do wyszukania strojów karnawałowych na bal.

 

 

 

Z Nowym Rokiem szedł karnawał,
przebieraniem się zabawiał.

Przebrał dzieci, spójrzcie sami,
są Indianie z piratami
i serpentyn widać zwoje,
są krasnale, są kowboje.

 

Powitaliśmy więc bajkowe postacie: wróżki, czarodziejki, Elzy, Anny z Krainy lodu, Pszczółki Maje, księżniczki, Królewny Śnieżki, Śpiące Królewny, Kubusia Puchatka, czarownice, Spidermana, Batmana, Supermana, Ninjago, Żółwie Ninja,  piratów oraz zwierzątka: biedronki,  motylki, dzwoneczki, pajączki, ptaszki i wiele innych. Nauczyciele i panie pomagające oczywiście też postarały się o barwny strój: pierwszoklasistki, czarownicy, policjantki, stewardessy, baletnicy. Sala bajeczna, ustrojona różnobarwnymi balonami i krepiną zapraszała do pierwszego tańca przy piosence „Witajcie w naszej bajce” te najmłodsze „Skrzaty” i „Słoneczka”, jak i starsze „Gwiazdeczki”, „Motylki”, „Żabki” i „Serduszka”.

Pan Paweł, pani Natalia i Dorota wybierały najlepsze pop przeboje: „Przez twe oczy zielone”, „Ruda tańczy jak szalona” i dziecięce hity, „Pszczółka Maja”, „Misie szare”, „Krasnoludek”. Pani Iwona przeprowadziła konkurs „Baju, baj” z zagadkami bajkowymi z niespodzianką dla wszystkich grup oraz zadania ruchowe. Tańce „połamańce” wyginały wszystkich w różne strony. Widok pięknych strojów wprowadzał radość na twarzach maluchów, a skoczna, rytmiczna muzyka rozbawiała przedszkolaków. Każdy mógł się poczuć królem czy królewną balu. Tańcom nie było końca aż do poczęstunku przygotowanego w salach.  Szkoda, że następny bal karnawałowy dopiero za rok…

 

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie niespodzianek  dla każdej z grup.

 

Zapraszamy do oglądania Naszej Galerii.