W naszym przedszkolu we wszystkich grupach od 3 do 6 latków chętnie realizujemy programy prozdrowotne.  W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy kolejną – IX edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej “Akademia Aquafresh”!

Głównym celem programu jest profilaktyka stomatologiczna wśród dzieci. Akademia Aquafresh jest obecna w Publicznym Przedszkolu w Radwanicach od 2011 roku. Co roku otrzymujemy bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych opracowane przez zespół ekspertów, wśród których znaleźli się m.in. doświadczony metodyk wychowania przedszkolnego oraz lekarz stomatolog. W ramach programu dzieci uczą się poprzez zabawę na temat higieny jamy ustnej, zdrowego żywienia. Biorą udział w konkursach plastycznych.

Uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej jest niezbędne w powodzeniu działań profilaktycznych. Rodziców również zapraszamy do edukacji – czytania broszury informacyjnej o myciu zębów oraz monitorowania ich mycia u dzieci poprzez prowadzenie karty szczotkowania ząbków.

Czeka Rodziców i dzieci wspaniała zabawa i coraz więcej wiedzy na temat zdrowych ząbków!

Program objęty jest patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. 

Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny możemy się włączyć do zmniejszenia skali ogromnego problemu, jakim jest próchnica wśród najmłodszych!

Zapraszamy na stronę internetową Akademii Aquafresh:

 https://www.akademia-aquafresh.pl/