Dzień Babci i Dziadka jest na stałe wpisany w kalendarz zimowych imprez w naszym przedszkolu. Obchodzony jest bardzo hucznie. Jest to jeden z cieplejszych dni w roku, mimo że za oknem temperatura poniżej zera. Dzień ten sprawia przedszkolakom wiele radości, a przede wszystkim powoduje, że małe serduszka biją szybciej.

12 stycznia Babcie i Dziadkowie dzieci z grupy „Żabki” odwiedzili nas w przedszkolu. Ze wzruszeniem wysłuchali czułych słów kierowanych właśnie do nich. Wysłuchali pastorałek i piosenek dziecięcych, a także obejrzeli umiejętności taneczne swoich wnuków i wnuczek. Po występach goście i dzieci zaproszeni zostali na słodki poczęstunek. Była też wspólna zabawa, a Seniorzy otrzymali drobne upominki wykonane przez dzieci. Takie spotkania są pełne radości ale i wzruszeń, a przede wszystkim wzmacniają więzi emocjonalne między pokoleniami, i uczą maluchy sposobów w jaki można wyrazić uczucia, a także szacunek dla osób starszych.

Ja jako wychowawca mogę powiedzieć jedynie „Brawo Wy, moje przedszkolaki”, bo po raz kolejny dumna jestem z Waszych osiągnięć.

Natalia Horoszczak- Bethke