Przed świętami Bożego Narodzenia w grupie Słoneczek w przedszkolu gościliśmy uczniów VI klasy – Konrada Wójcika i Marka Demeszuka z niezwykłym zadaniem –  zainteresowaniem dzieci książką o zimie. Chłopcy rozpoczęli czytanie w sali zamienionej w krainę zimową. Starszaki pięknie czytając opowiadanie „Nowe przygody o Kubusiu Puchatku” A.A. Milne potrafili wzbudzić wielką radość czytaniem. Chociaż maluchy nie znają liter, to z przyjemnością sięgają do książek w domu i kącika książek w przedszkolu. Kubuś Puchatek i jego przyjaciele spędzali czas na śniegu ciepło ubrani. Padał śnieg, a oni poznali Pingwinka, z którym urządzili zawody na sankach. Nie mogło się obyć bez małego Conieco na pikniku zimowym na śniegu – gorącej czekolady i miodku…

Drugą historię Kamyczkowych rad „Kamyczek. Uwaga!” Sanschagrin Joceline  przedstawili chłopcy kształtując prawidłowe zachowanie w rożnych sytuacjach na śniegu. Z wielkim skupieniem dzieci wsłuchały się w czytanie starszych kolegów ze szkoły, którzy zapoznali ich z przygodami małego przedszkolaka, który bawi się na dworze, ale nie ma rękawiczek. Co się stanie? Sięgnijcie proszę po książkę…To opowiadania dla dzieci i ich rodziców, pokazują emocje dziecka podczas zabaw na śniegu – lepienia bałwana.  To był cykl zadania naszego programu wychowawczo – profilaktycznego „Cała Polska czyta dzieciom”, w której uczestniczą rodzice, dzieci oraz inni zaproszeni goście.

Zachęcamy do czytania, bo uczy myślenia, rozwija umiejętności językowe, doskonali pamięć i wyobraźnię, poszerza wiedzę, lepiej rozwija psychicznie, umysłowo i społecznie. Głośne czytanie dzieciom to znakomita metoda wychowawcza i najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka.