Już od lat wczesnego dzieciństwa każdy dorosły pamięta datę 1 czerwca, kiedy podarowane słodycze, niewielkie prezenty sprawiały radość. Kiedy patrzymy na twarze naszych milusińskich, to łza się kręci w oku. W radwanickim przedszkolu był to dzień niezapomniany, bo otwierał tradycyjnie od 4 lat Tydzień Zdrowia „Zdrowo, witaminowo i na sportowo!”.

Już słoneczko wszystkich rano witało i zapraszało do zawodów sportowych, które poprowadziła pani Iwona. Najmłodsi przedszkolacy z grupy Słoneczek, starsi z grupy Gwiazdeczek i Motylków mogli zmagać się w konkurencjach sportowych – biegiem z maskotką, z wskoczeniem do kałuży – obręczy. Zgodnie z zasadą „W zdrowym ciele zdrowy duch” biegali w dobrym humorze, wymieniając się uśmiechem z rywalami.

Przyspieszyły tempo potem starsze dzieci z grupy Żabek, Muchomorków i Smerfików.

Tym razem były to trudniejsze zadania – toczenie piłki, rozrzucanie gumowych stopek i zbieranie ich, przechodzenie przez szarfę. Kibicowanie maluchów na kocach pomagało im nabrać wiary i pewności siebie.

Panie pomagające nauczycielom zadbały o poczęstunek – owoce, napoje i coś słodkiego.

Przyszedł czas na wybór bohatera bajkowego lub zwierzątka, które namalowały panie pomoce Basia i pani Ania na buźkach przedszkolaków, inicjatorki, które już wielokrotnie wykonywały to w naszym przedszkolu amatorsko. Cierpliwie czekały dzieci w długiej kolejce na taką plastyczną frajdę.

Pan Paweł zadbał o klimat muzyczny, który podczas zabaw w piaskownicy, na sprężynowych zwierzakach zachęcał dzieci do tańca, aerobiku przy piosenkach „Chocolate choco, choco”, „Agadoo”. Piknikowa atmosfera, zabawy w ogrodzie przedszkolnym z piłkami, malowanie kredą na chodniku, nagrody – balony tworzone w pomysłowe zwierzątka przez panią Agnieszkę, Ewę i lizaki sprawiły, że 1 czerwca zapamiętany będzie przez maluchów na długo.

 

Życzeniami dla każdego dziecka niech będą słowa piosenki:

„Dzieciom daj mocny sen,
ciepły i spokojny.
Dla nich też przybierz się
w uśmiech mniej dostojny.

Dzieci przytul mocno!
I niech radośnie rosną nam.
Dzieciom daj z bajki kwiat,
i wspaniały świat”.

ZAPRASZAMY DO GALERII 🙂