Dnia 27 maja 2017 roku odbył się XV Piknik Rodzinny w Dobromilu, pod hasłem  ,,W baśniowej krainie”. Jak co roku organizatorem pikniku był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach, który zapewnił wszystkim uczestnikom, zarówno tym młodszym jak i dorosłym, wiele atrakcji i zabawy.

Dyrektor Bogusława Niemasz – przywitała zgromadzonych gości, rozpoczynając tym samym czterogodzinną rozrywkę. A gości w tym roku nie brakowało! W ten piękny słoneczny dzień odwiedził nas Wicestarosta Powiatu Polkowickiego – Kamil Ciupak, Prezes Zarządu Fundacji Wzgórza Dalkowskie – Tadeusz Walkowiak, Państwo Ferdynand i Alina Burasowie, Radny Powiatu- Piotr Korobczak. Przybyli także rodzice, dziadkowie, pracownicy szkoły i członkowie Klubu Seniora ,,Optymiści”.

Na początku uczniowie zaśpiewali specjalną piosenkę zadedykowaną państwu Burasom, w której dziękowali za ich wieloletnie wsparcie. Państwo Burasowie otrzymali okolicznościową statuetkę od Szkoły oraz upominek od Rady Rodziców. Największą atrakcją oczywiście była loteria fantowa, której losy sprzedano w krótkim czasie. I nie ma co się dziwić – nagrody takie jak: tablety, głośniki, słuchawki, piłki oraz wiele innych z nagrodą główną na czele – rowerem, który ufundowali państwo Burasowie, sprawiały wiele emocji.

Malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, jazda konna czy dmuchana zjeżdżalnia sprawiały uśmiech na twarzy nie tylko u najmłodszych uczniów. Przez cały czas trwania pikniku odbywały się konkurencje sportowe pod okiem pani Doroty Kalety – Tymowicz oraz Alicji Dosiak i Katarzyny Kaweckiej. Przybyli goście mogli podziwiać przebrania dzieci, nawiązujące do różnych postaci z bajek oraz występy przedszkolaków – piosenki pt. ,,Krasnoludki’’, ,,Jam jest żabka mała” a także ,,Mundo de Dolores”. Uczniowie klasy VI wystąpili w przedstawieniu teatralnym pt. ,,Legenda o Smoku Wawelskim”, w reżyserii pani Marty Wiertelak. Kolejne atrakcje to konkurs ,,Jaka to melodia?”, w którym reprezentanci klas musieli rozpoznać fragmenty piosenek, podać tytuł i wykonawcę.

Udana zabawa, liczne konkurencje sportowe i muzyczne, konkursy, smaczne jedzenie z grilla, pyszne domowe ciasto, czy świetne nagrody, to wszystko wpłynęło na to, że wszyscy doskonale i aktywnie się bawili. Słońca i uśmiechów na buziach przybyłych nie zabrakło, a radość wygranych po otrzymaniu nagrody – bezcenna. Dziękujemy wszystkim za tak niesamowitą zabawę, którą jest znakomitą okazją do integracji środowiska lokalnego i pokazaniem jak można dobrze ze sobą współpracować. Dziękujemy fundatorom za cudowne nagrody. Do zobaczenia za rok!

Nasi sponsorzy: Państwo Alina i Ferdynand Burasowie, Pan Paweł Piwko, Pan Tadeusz Walkowiak, Pan Arkadiusz Przywara.

ZAPRASZAMY DO GALERII