[SinglePic not found] Miesiąc styczeń i luty to czas karnawałowych zabaw. Przedszkolaki z Radwanic były również zaproszone przez swoje panie na bal w dniu 30 stycznia 2017. Przypomnijmy, że karnawał to czas maskarad, zabaw, który trwa od święta Trzech Króli do Środy Popielcowej. Wielka sala przedszkolna zamieniła się w salę balową, bajecznie kolorową, przystrojoną balonami i krepiną w myśl wiersza:

„Jest karnawał.
W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara

– strojów pięknych ,co niemiara!
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali.

[SinglePic not found]Wśród dziewczynek gościliśmy królewny, księżniczki, wróżki, mikołajki, zwierzątka, aniołki, baletnice, bohaterki z filmów Disneya: Elzę, Annę, Myszkę Miki, Indianki. Chłopcy byli poprzebierani w kowbojów, sportowców, rycerzy, Ninjago, żółwie Ninja, Zorro, Spider-manów, strażaków, policjantów, żołnierzy i innych bohaterów słynnych bajek i filmów. Wszyscy mogli odwiedzić Krainę Bajek, do której zaprosiły pani Natalia i pani Dorota. Ze swoimi nauczycielami jechały dzieci w tanecznym pociągu. Od malucha do starszaka na twarzach pojawiły się uśmiechy, a zabawa wywołała wiele radosnych przeżyć.

DJ Paweł wszystkich zaprosił na parkiet skocznymi tańcami i piosenkami. Pani Ania i Basia malowały piękne motywy bajeczne na buźkach. Wiele emocji wywołały konkursy przeprowadzone przez panią Iwonę. Wśród dzieci motywacja była bardzo duża. Każdy z przedszkolaków chciał odgadnąć zagadkę „Z jakiej bajki jestem?”, losując zabawkę. Ile śmiechu na sali było, kiedy zaproszone pary tańczyły z balonem. W swoich salach panie przeprowadziły konkursy na „Najpiękniejszy strój”. Na dzieci czekał poczęstunek zorganizowany przez panią Justynę i rodziców.

Czy to 3 latek, czy 6 latek, każdy z przedszkola wrócił zadowolony z niespodzianką.

Dziękujemy Radzie Rodziców za przekazanie pieniędzy dla każdej grupy przedszkolnej na zakup nagród na konkursy balu karnawałowego.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

[SinglePic not found] [SinglePic not found] [SinglePic not found]