W Publicznym Przedszkolu w Radwanicach kolejne spotkanie z muzyką za nami. 3 stycznia br. gościliśmy muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego z gitarami. W ten sposób przybliżyli nam nie tylko muzykę ludową, z innych krajów, ale uczyli rytmiczności, kulturalnego odbioru, wprowadzając nas w progi filharmonii.

Publiczność przedszkolna słuchała brzmienia gitary klasycznej, basowej i elektrycznej, włączając się do koncertów podrygiwaniem nóżkami i rączkami na krzesełkach, nucąc i bijąc brawa.  Dodatkową atrakcją zespołu „Orfeusz” jest przedstawienie przez prowadzącego ciekawostek związanych z tymi instrumentami – historii muzyki dawnej i współczesnej.

W tym dniu dzieci mogły zapoznać się z muzyką nie tylko klasyczną, ale rockową i rozrywkową. Dowiedziały się z czego zbudowana jest gitara: struny, pudełka rezonansowego i główki.   Oczywiście wiedzą już, że gitara elektryczna nie gra bez podłączenia do prądu. Gitarę można polubić tak, że można zachęcić do gry na niej dzięki koncertom w przedszkolu. Życzymy sobie, aby już od najmłodszych lat dzieci pokochały instrumenty i muzykę z nich wydobywającą, rozwijając swoją wrażliwość i wyobraźnię muzyczną.

Z utęsknieniem czekamy już na kolejny koncert za miesiąc…  

 

Zapraszamy do oglądania Naszej Galerii.