Przed Wigilią trwała zbiórka w gminie Radwanice w ramach akcji Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, zainicjowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach

oraz TPD  – Podaruj małym pacjentom Przylądka Nadziei prezent na święta. Fundacja od 26 lat wspiera dzieci z wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, które przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tam każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

To było takie proste, aby wesprzeć dzieci ze szpitala, które nie spędzą świąt w domu, ale tam w atmosferze choć serdecznej, ciepłej dzięki uprzejmości lekarzy, pielęgniarek i rodziców to również w bólu, cierpieniu, w przerwach między lekami czy chemioterapią. Wystarczyło podarować grę planszową lub klocki lego. My Słoneczka również przyłączyliśmy się do akcji.

Życzymy wszystkiego dobrego w Nowym Roku, szybkiego powrotu do zdrowia i do domu.