Piękne chwile niezapomniane mają babcie i dziadkowie 21 i 22 stycznia co roku. Wtedy to całym sercem wyśpiewują i idą w tany przedszkolaki w podziękowaniu za ich miłość, troskę, mądrość życiową. 7 lutego 2018 r. zaproszeni zostali z okazji Dnia Babci i Dziadka do grupy Słoneczek, które umilały czas słowem i piosenką w czasie  Koncertu życzeń. Wnuczęta pokazały w ten sposób, jak bardzo kochają babcie i dziadków. Bo kim jest babcia? Kim jest dziadek? To karta zapisanej historii rodziny, doświadczeń i mądrości. Tak oddały dzieci to w wierszu:

„Uczycie kochać,

być dobrym, uczciwym,
życzliwym, uczynnym,

ciepłym, wrażliwym”.

 

Te serca na żółtych opaskach na głowie, czerwone spódniczki, piękne dekoracje, wystawa prac dziecięcych rysunku babci i dziadka na tablicy oddały dodatkowo magię tego dnia i wzruszały do łez. Rodzice mamy i taty oglądali z wielkim zachwytem, słuchając wierszy i piosenek, tęskniąc do spędzonego czasu z wnukami: wspólnych zabaw klockami, gry w piłkę, lepienia bałwana, pieczenia ciast czy czytania książek. Przypominając sobie czas naszych dziecięcych lat, okazuje się, że cenność naszych dziadków jest ponadczasowa. Mimo , że jest wiek 21 doby komputerowej, komórkowej, to przedszkolaki kochają dziadków za te same chwile co my.

Na Koncercie życzeń można było odczuć aurę zimową w scence lepienia bałwana, tańca „Zimowej poleczki” oraz zobaczyć inscenizację „Babci w okularach”.   Słoneczka przygotowane przez panią Iwonę Derkacz i Natalię Boczniewicz – muzyczkę pięknie prezentowały np.: piosenki „Babci i dziadka”, „Najdroższy dziadku”, „Słoneczko” i  nagrodzone zostały gromkim brawami. Tańce „Grozik” i Kłaniany” przypomniały babciom i dziadkom młodzieńcze bale.

„Dziękujemy Wszystkim Babciom i Dziadkom i to bardzo Wam się chwali, żeście nam rodziców tak dobrze wychowali”.

 

 

Zapraszamy do oglądania Naszej galerii.