W naszym przedszkolu tradycją jest zapraszanie ciekawych ludzi, którzy nie tylko prezentują swój zawód, ale też chętnie rozmawiają z dziećmi, rozwijają ich zainteresowania czy uczą wielu mądrych, interesujących rzeczy. Spotkanie z policjantem i pielęgniarką długo utkwiły w pamięci przedszkolaków.

26 lutego nasze przedszkole odwiedziła Pani Anna Welner – z Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Przygotowała dla dzieci bardzo pouczającą lekcję przyrody, podczas której zaprezentowała nam swoich latających przyjaciół. Główną rolę odgrywały sowy. Ptaki te, nie tylko pięknie wyglądały, ale również znakomicie prezentowały się podczas zajęć. Na początku Pani Ania zaprezentowała dzieciom postać sowy, następnie dowiedzieliśmy się, że sowa płomykówka, o głowie w kształcie serca, widzi jedynie w nocy, a za dnia posługuje się doskonałym słuchem, który zastępuje jej wzrok. Z kolei sowa puchacz widzi zarówno w dzień jak i w nocy, przy czym bezszelestnie się porusza. Dzieci mogły także dotknąć piór sowy i posłuchać jaki odgłos wydaje podczas poruszania się. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowieści. Dowiedziały się, że sowy mają cztery palce zakończone ostrymi szponami i żywią drobnymi ssakami, a podczas jednej z zabaw z gołą stopą mogły poczuć, jak sowy łapią zdobycz. Polowanie nie należało do łatwych zadań i przysporzyło niektórym nie lada trudu. Na koniec była wspólna zabawa „Zgadnij jaka sowa puka do drzwi drzewa?” Dzieci dostały kolorowanki przedstawiające las, w którym były ukryte sowy. Z pomocą lupy szukały ukrytych pięciu sów. Wszyscy świetnie się bawili, a spotkanie z Panią Anią i sowami jeszcze długo budziło emocje.
Zdaniem nauczycieli przedszkola takie spotkania z ciekawymi gośćmi, którzy odwiedzają nasze przedszkole, są ciekawym uzupełnieniem codziennych zajęć edukacyjnych.