27 marca 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie z aktorami w przedszkolu. Gościliśmy Teatr AR-TRE z Krakowa w przedstawieniu „Zajęcza chatka” na adaptacjach bajki rosyjskiej. Zajączek bardzo milutki uczył dzieci zasad zdrowego odżywiania mówiąc: „Kto je warzywa i owoce, ten ma wielkie moce”. Lisek zaprzeczał wszystkiemu, że marchewka truje, bo niezdrowa. Główny bohater mieszkał w drewnianym domku, a domek lodowy lisa roztopił się wiosną, więc przejął ten drewniany. Biedny zając błąkał się po ulicy i śpiewał piosenkę „Sprytny lisek mnie wygonił, choćżem chatki bardzo bronił”. Chytrusek to bardzo trudny, silny przeciwnik, z którym nie mogą sobie poradzić napotkane przez zajączka zwierzątka.  Najpierw pojawia się piesek, następnie misiu, krówka chcący zmienić złą postawę zachowania lisa.

Dzieci z wielkim zapałem bawiły się ze zwierzątkami, które pomagały zajączkowi przegonić lisa z domku. Barwne kostiumy, kolorowa scenografia, humorystyczne dialogi przeplatane piosenkami dodały uroku przestawieniu. Najważniejsze, że aktorzy rozmawiali z pociechami o zachowaniu, nawet o śniadanku w przedszkolu. Widownia z wielkim skupieniem wpatrywała się w przygody, śledząc kolejne sceny zabawne, pouczające. Maluchy tańczyły z zajączkiem i liskiem podskakując, wykonując przysiady…Mali widzowie oczywiście bili brawa i odegrali rolę w odzyskaniu chatki, pomagając misiowi, krówce. Czy tak się stanie…? Dopiero kogucik dał radę liskowi, strasząc go swym dziobem.

Teatrzyk uczy postawy pomagania innym, troski i przyjaźni. Na pewno dzieci długo będą pamiętać zwierzątka, które zaprzyjaźniły się z zajączkiem, bo przyjaciół najlepiej poznaje się w biedzie.

 

Zapraszamy do oglądania Naszej Galerii.