[SinglePic not found]W Publicznym Przedszkolu w Radwanicach od 6 grudnia zarówno dzieci jak i nauczyciele odczuwali świąteczny nastrój. Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęły dzieci od ubierania choinki w swoich salach, wykonywania dekoracji, pieczenia pierniczków i dekorowania ich. Nauczyciele zapoznawali dzieci z tradycjami świątecznymi – potrawami wigilijnymi, dzieleniem się opłatkiem, pierwszą gwiazdką, jasełkami itp.

22 grudnia 2016 r. wszystkie grupy przedszkolne usiadły do wigilijnego stołu, aby utrwalić, co poznały – potrawy wigilijne i zwyczaje. Podzieliły się opłatkiem, zjadły barszczyk z uszkami czy pierożki. Pani Justynka – kierownik stołówki zadbała z panią Ewą o wystrój świąteczny – stroiki świąteczne.

Potem 3-6 latki oglądały scenę biblijną Narodzenia Dzieciątka Bożego, przygotowaną przez pana Pawła w wykonaniu niektórych dzieci z grupy Smerfików w roli Maryi, Józefa, Trzech królów – Kacpra, Melchiora i Baltazara, aniołków, pastuszków przyciągnęli uwagę widowni przedszkolnej. Prezentacja multimedialna o Bożym Narodzeniu ukazująca obrazki świąteczne podobała się wszystkim i zachęciła do wspólnego kolędowania przy choince – „Lulajże Jezuniu”, „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”.  Dzieci zaangażowane aktywnie „Która grupa zaśpiewa najładniej?” wykonały kolędy jeszcze piękniej.

[SinglePic not found] [SinglePic not found] [SinglePic not found]