Miesiąc wrzesień w przedszkolu to zapoznanie dzieci z panią, z nowym środowiskiem zarówno w budynku – w sali, w stołówce, na korytarzu, w szatni jak i w ogrodzie przedszkolnym i w pobliżu przedszkola. Ten rok w czasie zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem to sprawdzian dla nauczycieli i przedszkolaków z cierpliwego oczekiwania na swoją kolej na wyznaczonym miejscu na placu zabaw, a dla rodziców – wyczekiwania na wejście dziecka do przedszkola. Zachowanie procedur bezpieczeństwa jest więc dla wszystkich tak samo ważne.

Te pierwsze kroki, które stawiają maluchy są jeszcze niepewne i niekiedy trudne dla nich. To wychowawca jest pierwszym, który prowadzi przez te ścieżki. W każdej grupie przedszkolnej zapoznają się one z prawidłowym zachowaniem na jezdni, na placu zabaw i oczywiście w sali. Uświadamianie na temat znaczenia poprawy widoczności na drodze powinniśmy zacząć właśnie od najmłodszych uczestników ruchu drogowego.   W naszym przedszkolu dzieci obowiązkowo ubierają kamizelki odblaskowe na spacer i na wycieczki wyjeżdżając poza Radwanice.

 Grupa „Rybki” dzięki pani Iwonie poznała zasady ruchu drogowego wychodząc na skrzyżowanie i idąc równiutko przy boku przyjaciela Dinusia z pomocą wiersza:

 „Zwracaj uwagę na znaki drogowe.
I noś zawsze naklejki i kamizelki odblaskowe.
Naucz się zasad ruchu drogowego
I pilnuj bezpieczeństwa swojego.
Chodź zawsze po chodniku lub poboczem drogi,
a nie zaznasz żadnej trwogi.
Przechodząc przez pasy spoglądaj uważnie.
Patrz w prawo i w lewo, bo to bardzo ważne.”

 

Zachęcamy Was Drodzy Rodzice do zakupywania odblaskowych rzeczy – kamizelek, breloczków, plecaków, bluzek, opasek, kurtek itp., abyśmy wszyscy czuli się bezpiecznie na drodze.