19 października 2018 r. w naszym przedszkolu gościliśmy mamę Gabrysi. To było już trzecie spotkanie warsztatowe z panią Anią. Eksperymentowaliśmy z nowym materiałem – drewnem i papierową serwetką. „Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany. Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” – wycinać”.

Prowadząca warsztaty przygotowała zabawne serwetki dla dzieci przedstawiające samochody, zwierzątka, kwiaty, motyle. Z wielkim przejęciem odkrywały one nowy sposób robienia niespodzianki. Każdy przedszkolak pomalował farbą drewniany kwadracik, potem przyklejał serwetkę i pokrywał gąbką umoczoną w farbie jego tło. Ile radości, frajdy przyniosło lakierowanie podkładki pod kubek. Zaskoczyło grupę Słoneczka wykonanie magnesu na lodówkę. Maluchy robiły to podobną techniką tylko na mniejszej powierzchni, na której przyklejono magnesik.

Pani Iwona i pani Ania również spróbowały swoich zdolności na wyciętym plastrze drewna wklejając serwetkę lawendową. To piękna ozdoba kuchni wykonana decoupage.

Słoneczka nie spodziewały się, że samodzielnie, kreatywnie i według własnego pomysłu ten innowacyjny wynalazek, niezakupiony w sklepie z pamiątkami czy w kwiaciarni znajdzie się w ich rękach. Były zdziwione, że tak ciekawie to wykonały.

Zachęcamy do zrobienia własnych ozdób z dzieckiem, a takie chwile będą na pewno wyjątkowe i niezapomniane i odkryją talenty Państwa i Waszej pociechy.