JESIENNE CZYTANIE DLA SŁONECZEK W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ!

20 października 2017 r. grupa „Słoneczka” z panią Iwoną i panią Moniką odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Radwanicach, aby uczestniczyć w pierwszym spotkaniu z książką w nowym roku szkolnym. Pani Kasia Burzyńska niezwykle ciepło i refleksyjnie zainteres
owała dzieci 3-4 letnie książką, wprowadzając w temat darów jesieni. Jesienne czytanie pani Kasia rozpoczęła od rozmowy o urodzinach obchodzonych w naszym przedszkolu w naszej sali. Oczywiście z tej okazji chętnie opowiadały maluchy o laurkach, słodyczach, a nawet babeczkach. Potem zaczęłą czarować dzieci opowiadaniem z książki „Guziczek. Historie nie byle jakie.” Katarzyny Zychli, a ilustrowane przez Ewę Podleś. Jakie tajemnice kryje znalezione na strychu pudełko guziczków? – odkrywa je jedna z zabawnych historii z życia zwierzątek – jeży. Urodziny Amelki pani Jeżowej zachęcają dzieci do wykonania własnoręcznych prezentów, a nie tych kupionych w markecie. Jeżynka nazbierala żołędzi na korale dla mamy, a brat jej Kolczatek w lesie rozpoczął poszukiwania prezentu. Nie zauważył, że się oddalił, ale znalazły go po śladach zwierzątka. Z lasu wrócił z czerwoną kulką – jabłuszkiem dla mamy, które można było schrupać na deser.

Jak wyglądał Kolczatek? To było łatwe zadanie dla dzieci z grupy „Słoneczka”, bo z kolorowych liści wykonały jeża na kartce, niosącego jabłko. Teraz to na pewno będą pamiętać, aby sprawić komuś urodzinową niespodziankę, to trzeba zaangażować się i mieć pomysł na prezent! Taka robótka ucieszy każdego. Była również chwila na cichą zabawę klockami, lalkami czy konikami w bibliotece.
Słoneczka pełne entuzjastycznych odkryć na prezent i nową książkę do czytania w domu wróciły do przedszkola ze swoją pracą Jeżyka oraz zakładką podarowaną od pani bibliotekarki.

Drodzy Rodzice czytajcie dzieciom książki, 

chociaż 20 min. dziennie!

ZAPRASZAMY DO GALERII