Grupa Słoneczka

W dniu 29 września 2017 r. grupa 3-4 latków „Słoneczka” z panią Iwonką i Moniką przygotowała z jesiennych darów sadu smakowitą sałatkę owocową. Trudno nie doceniać roli, jaką owoce odgrywają w naszej codziennej diecie. Są jednym z głównych źródeł witamin i składników mineralnych, które biorą udział w procesach przemiany materii. To również składnik II piętra Piramidy Żywienia – Owoce i warzywa. Dla dorosłych także jak i dla dzieci i młodzieży to warzywa i owoce stanowią podstawową grupę produktów spożywczychktóre powinny być spożywane codziennie w jak największej ilości.

Słoneczka najpierw zapoznały piramidę żywienia, a potem za pomocą zabawy „Złap mój owoc” utrwaliły nazwy owoców, zmieniając w kręgu miejsca na krzesełkach. Przebierając się w fartuszki zabawiły się w kucharzy i kucharki.

Przypominając kolejne etapy: mycie owoców, krojenie i mieszanie składników zaczęły swoją pracę z niezwykłym zaangażowaniem. Taka miska zdrowej przekąski wyglądała estetycznie kolorowo i na deser gotowa. Po I daniu wszystkie dzieci rozpoczęły smakowanie sałatki – ze śliwkami, jabłkami, brzoskwiniami, winogronem, gruszkami i morelami. Nawet niejadka nie było, bo w myśl zasady – co przygotowuje się samodzielnie, smakuje najlepiej…

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

Rodziców zapraszamy do kulinarnych przygód w kuchni ze swoimi pociechami. Na pewno spróbują to, co przyrządzą…