28 września 2017 r. do Publicznego Przedszkola w Radwanicach zaproszono niezwykłych gości – Komisarza Lwa i jego przyjaciół: naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach pana Łukasza Rachwalskiego oraz policjantów z Rewiru Dzielnicowych w Radwanicach – pana Mariusza Solfa oraz Marcina Andrzejaka. Pan Naczelnik przedstawił prezentację multimedialną „Jak bezpiecznie przechodzić przez drogę”. Oczywiście na pierwszym miejscu były odblaski, sygnalizator świetlny. Zasady bezpieczeństwa to jedno z zadań Zespołu Szkolno – Przedszkolnego – Programu wychowawczo – profilaktycznego. Wszystkie grupy przedszkolne zdawały egzamin ze znajomości zasad ruchu drogowego, rozwiązując quiz ze SpongeBobem o przechodzeniu przez drogę i bezpieczeństwie w czasie jazdy. Do rozwiązania zapraszamy:

Co chłopiec Filip powinien zrobić, zanim przejdzie przez drogę?…

  1. Pograć sobie na konsoli.
  1. Poprosić kogoś dorosłego, aby go przeprowadził na czerwonym.
  2. Poczekać i przejść, gdy się zaświeci światło zielone.

Gdzie Filip powinien usiąść?

  1. Za kierownicą
  2. Na tylnej kanapie.
  3. W bagażniku.

Pytania wydające się banalne, a uczące mądrości nasze dzieci. Maluchy wysłuchały również piosenkę „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”.  https://www.youtube.com/watch?v=FPG7xrLzwUw&list=RDFPG7xrLzwUw&t=21

 

Panowie policjanci pokazali lizaka drogowego, swój mundur policyjny, czapkę. Nagle przed dziećmi stanęła ogromna maskotka – Komisarz Lew, który powitał znaczkiem odblaskowym i oczywiście częstując każdego cukierkiem. Najwięcej frajdy sprawił taniec z maskotką. A na zakończenie „Halo, panie policjancie” w wykonaniu przedszkolaków utrwalił numer alarmowy policji – 997. Z gośćmi każda grupa wykonała sobie zdjęcie.

 

Dziękujemy Panu Komendantowi Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, Naczelnikowi oraz Policjantom za pomoc w realizacji Programu wychowawczo – profilaktycznego, wspaniałą lekcję o bezpieczeństwie oraz niespodzianki: odblaski, piłeczki, opaski dla każdego dziecka, które przypomną  jak należy przechodzić przez jezdnię.

ZAPRASZAMY DO GALERII