Kto nie zna zabawnych opowieści o losach Kubusia Puchatka i jego przyjaciołach ze Stumilowego Lasu? To właśnie 14 października 2017 roku Kubuś Puchatek skończył 91 lat! Tego dnia w 1926 roku wydano książkę opisującą losy sympatycznego, choć niezbyt mądrego misia oraz Prosiaczka, Królika, Sowy Przemądrzałej, Kłapouchego, Mamy Kangurzycy i Maleństwa oraz Krzysia.
Wszystko zaczęło się jednak w 1921 roku, kiedy to Alan Alexander Milne podarował swojemu rocznemu synowi misia-maskotkę. To właśnie dzięki tej zabawce powstała postać słynnego „misia o małym rozumku”. Opisywanie jej przygód zapoczątkowane zostało w książce „Kubuś Puchatek”.
26 października 2017 r. grupa 3-4 latków „Słoneczka” z wychowawcą panią Iwoną i panią Moniką uczestniczyła w świętowaniu Urodzin Kubusia Puchatka w Gminnej Bibliotece Publicznej w Radwanicach, przygotowanych przez panią kierownik – Katarzynę Burzyńską. Byłą to nietypowa uroczystość bez tortu, świeczek, ale z książkami o Kubusiu Puchatku, które dzieci mogły oglądać. Otrzymały naklejki Tygryska i Prosiaczka, które podzieliły je na grupy. W dwóch zespołach z wielkim zapałem zachowując reguły kulturalnej zabawy, układały pary postaci z opowiadań o Kubusiu Puchatku. Najważniejszym punktem było pomalowanie farbami misia, zapamiętując zagadkę: Jak on wygląda? To było bardzo kulturalne przeżycie z lekturą ponadczasową, bo niedźwiadek już co prawda niemłody, ale jego przygody nie zestarzeją się chyba nigdy. Losy Puchatka i jego przyjaciół uwielbiają nie tylko maluchy na całym świecie, ale także dorośli. Kubuś Puchatek poza kilkoma książkami doczekał się również wielu filmowych i teatralnych adaptacji swoich historii.
Zachęcamy więc Rodziców do przeczytania dzieciom opowiadań o Kubusiu Puchatku.

A kubusiowe mądrości zapraszają do refleksji małych jak i dużych czytelników „Dzień bez przyjaciela to jak dzbanek, w którym nie została kropelka miodu”. 

Zapraszamy do Naszej Galerii.