13 marca 2012 w nowym przedszkolu w Radwanicach odbyła się uroczystość Pasowania dzieci z grupy 3 – latków, 4 – latków, „0” A, „0” B i „0” C na członków Klubu Wiewiórka. W Klubie Wiewiórka wszyscy myją zęby dwa razy dziennie, odwiedzają dentystę, jedzą warzywa i owoce i ograniczają słodycze.

Pani Iwona Derkacz przedstawiła teatrzyk sylwet „Wiórka boli ząb”. Dzieci śpiewały piosenki „Szczotka, pasta”, „Szła szczoteczka do kubeczka”. Wybierały produkty zdrowe i niezdrowe dla ząbków. Następnie każda pani i dzieci z danej grupy przedszkolnej przyrzekały obietnice Super Wiewiórce dotyczące higieny ząbków, pasowani Wielką szczoteczką na członków Klubu Wiewiórka schrupali marchewki. Każda grupa otrzymała dyplomy. Podczas uroczystości można było oglądać wystawę prac plastycznych z konkursu „Zdrowe ząbki mamy, bo o ząbki dbamy”, które wykonały dzieci z różnych grup przedszkolnych.

Za udział w konkursie pani Iwona nagrodziła 3 osoby z każdej grupy dyplomami i niespodziankami. Dziękuję paniom za zaangażowanie w promowanie zdrowia wśród milusińskich i proszę o rozwijanie tej postawy wśród dzieci w swoich grupach. Rodziców przedszkolaków zachęcamy do oglądania wystawy prac w nowym przedszkolu.