14 października 2015r. to był szczególny dzień, który zostanie na długo w pamięci dzieci, rodziców, pracowników i gości Publicznego Przedszkola w Radwanicach. Na remont starego przedszkola czekaliśmy kilka lat. Dlatego też, w tym roku, Dzień Edukacji Narodowej był szczególny dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, gdyż połączono go z uroczystym otwarciem wyremontowanej części budynku przedszkolnego.  Uczennice szkoły już od progu serdecznie witały gości, wręczając im na powitanie kwiatka i zdrową herbatkę z lipy. Pani Dyrektor- Bogusława Niemasz- powitała wszystkich zebranych gości i zaprosiła na oficjalną uroczystość.

Na uroczystość przybyli: pan Wójt Paweł Piwko, posłowie do Sejmu pani Ewa Drozd, pan Wojciech Zubowski, Dyrektorzy szkół: pani Stanisława Trzeszcz, pani Danuta Sztuczka, Przewodnicząca Rady Gminy pani Adriana Lebit oraz przyjaciele przedszkola, rodzice i nauczyciele.

Przedsięwzięcie wyremontowania starego budynku planowała rozpocząć była pani Wójt-Sabina Zawis- ale dopiero w maju ubiegłego roku rozpoczęto je z inicjatywy Wójta- Pawła Piwko- i sfinansowano z budżetu gminy. „Nowe przedszkole” urzeka swoim widokiem. Oddano do użytku kuchnię, jadalnię, pomieszczenia sanitarne i gospodarcze oraz sale do zajęć indywidualnych.

Uroczystość uświęcili swoją obecnością najmłodsi gospodarze– przedszkolaki, którzy powitali z uśmiechem i grzeczniutkim ukłonem wszystkich w zdrowym stylu- w opaskach owoców, warzyw i zwierząt- nawiązując tym samym do otwarcia nowej jadalni i idei placówki– promocji zdrowia. Teatrzyk w wykonaniu grupy „Smerfiki” przekonywał o zdrowym spożywaniu warzyw i owoców, których nie zabraknie w przedszkolnym menu. Grupa „Żabki” zaśpiewała piosenkę „Ogórek wąsaty”. „Muchomorki” uczyły zasad savoir vivre w inscenizacji o sztućcach. 5 i 6 latki w tańcu pt. „Cebula” oraz grupa „Jagódki” namawiały w wierszach do jedzenia warzyw i owoców, w których cenią witaminy. Maluchy wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój. Uczniowie szkoły w Radwanicach: Mikołaj Kałużka, Daria Fefczak i Oliwia Żyta poruszyli publiczność w występach indywidualnych, grając na instrumentach. Wzruszeń i nuty wspomnień dostarczyła prezentacja multimedialna „Remont przedszkola – Tak było, a tak jest”. Z niedowierzaniem wszyscy spoglądali na zdjęcia przedszkola rok temu, a dziś.

            Goście składali w ręce Pani Dyrektor kwiaty i niespodzianki dla przedszkolaków. Usłyszeliśmy miłe słowa w przemówieniach, jako wyraz podziękowań oraz życzenia dla pracowników oświaty.

Punktem kulminacyjnym było uroczyste otwarcie wyremontowanego przedszkola – przecięcie wstęgi. Potem goście zwiedzali kolorowe pomieszczenia oraz wystawę zdjęć z remontu przedszkola i ciekawych wydarzeń z życia przedszkolaków, przygotowaną przez nauczycieli. W nowej stołówce czekał na wszystkich poczęstunek.

Cieszymy się, że tak ważny Dzień Edukacji Narodowej będzie miał w naszej placówce zawsze podwójne znaczenie – otwarcie przedszkola i święto pracowników oświaty.