14 października to cenna kartka w kalendarzu– Dzień Edukacji Narodowej. To wtedy wychowankowie pamiętają, żeby bukietem słów i kwiatów wyrazić wdzięczność dla tych, co są cennym drogowskazem w świecie nauki. W tym roku w Zespole Szkolno–Przedszkolnym uroczystą akademię przygotowali uczniowie z klas IV–VI z koła teatralnego pod kierunkiem pani Grażyny Bombczyńskiej oraz zespołu wokalnego pani Ewy Krawczyk.

Tradycją w naszej szkole stało się goszczenie emerytowanych nauczycieli i innych pracowników szkoły. Uczniowie składali życzenia i dziękowali w wierszach i piosenkach, które wywołały na niejednej twarzy zadumę, wzruszenie i radość. Atmosferę podkreśliły piękne dekoracje w auli szkolnej. Najwięcej uwagi przyciągnęły scenki uczniowskie z życia szkolnego, przedstawione w formie kabaretu. Dowcipne marzenia ujęte w wynalazkach – samopiszące długopisy, które nie robiłyby błędów ortograficznych itp. oraz plany zmian pani dyrektor – pół roku wakacji i pół roku nauki, biblioteczka magicznych książek, aby wiedza sama weszła do głowy. Te wszystkie pomysły przekonywały do rewolucji dziecięcych w oświacie.
Wszystkim pracownikom szkoły i gościom wręczono kwiatki, a dla zdrówka herbatkę z lipy. Cieszymy się, że starania w wychowanie i edukację można zauważyć w tym dniu, bo umiejętności wokalne i recytatorskie uczniów to efekt i sukces pracy pedagogicznej.
DSCN9221DSCN9149DSCN9219