*DZIEŃ CHŁOPAKA*

 

 

Są takie dni, które przedszkolaki przeżywają bardzo emocjonalnie, szczególnie, kiedy to oni są bohaterami dnia i pozostają wtedy one w ich pamięci na długo.
Świętem w grupie Słoneczka był Dzień Chłopaka. Był on wyjątkowy dla chłopców, których dziewczynki obdarowały życzeniami:

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

W ten sposób uczymy dzieci tradycji pamiętania o ważnych datach uroczystości. Dziewczynki wykonały barwne laurki z serduszkami, kwiatkami, motylkami, które wylosowali chłopcy.
Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku i prezentu dla wszystkich – książeczki.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

*DZIŚ SĄ MOJE URODZINY*

Tradycją w grupie „Słoneczka” jest świętowanie Urodzin. Uśmiech pojawia się na twarzy „Słoneczek”, które w tym dniu są jubilatami. Rodzice akcen

tują ten dzień przekazując swoim pociechom łakocie, a nawet babeczki. Ile radości sprawia świętującym, kiedy jako najważniejsi w tej chwili siedzą na krzesełku w opasce „Słoneczka” i słuchają piosenki „100 lat” oraz życzeń, które składają ich koleżanki i koledzy: zdrowia, 100 lat, zabawek, słoneczka, tortu, uśmiechu, kolegów, koleżanek, a nawet buziaków. Oczywiście 3-4 letnie „Słoneczka” radzą sobie z tym doskonale, w nagrodę otrzymują cukierki. Zdobią pięknie laurkę i ściskają w tym dniu „niezwykłą” osobę. Pani rozś

 

wietla ten dzień, wykonując książeczkę z laurek od grupy ze specjalną dedykacją.

Urodziny obchodzili już: Oliwka, Oliwier, Wojtek, Olek….
Dzień radosny, dzień jedyny
dziś są Twoje urodziny,
Z serca składają Słoneczka życzenia
dużo szczęścia, zdrówka, powodzenia.

Zapraszamy Wszystkich Rodziców w grupie „Słoneczka”, aby włączyli się do świętowania urodzin swojego dziecka w przedszkolu.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII