30 listopada  w klasach III odbyła się impreza andrzejkowa. Spotkanie zorganizowały wychowawczynie – panie Izabela Jokiel i Marta Tarkowska, które w tym roku wsparli wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu.

   Pierwszym punktem była opowieść pani Izy o historii katarzynek i andrzejek oraz tradycjach związane z tymi dniami. Dzieci poznały i wspólnie wyjaśniły przysłowia związane z dniem św. Andrzeja. Dowiedziały się też, że kiedyś dużą rolę podczas wróżb andrzejkowych odgrywały zwierzęta, najczęściej psy i kury.

    Zabawa andrzejowa miała miejsce w sali nr 2. Tutaj wolontariusze – Szymon Malinowski i Kajetan Figas – przygotowali muzykę oraz efekty specjalne w postaci kuli dyskotekowej. Natomiast w sali nr 6 rozgościły się nasze wróżbitki – wolontariuszki: Michalina Łykus, Dorota Kubiś i Amelia Tychańska. Były wróżby  z kubeczkami, z talerzami, z kart, kości i szpilek oraz tradycyjne przebijanie papierowych serc z imionami dziewcząt lub chłopców. Każdy z ciekawością słuchał, co wydarzy się w przyszłości.

   W przerwach pomiędzy wróżbami i tańcami dzieci mogły skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez wychowawczynie i rodziców.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

[SinglePic not found]  [SinglePic not found]  [SinglePic not found]