[SinglePic not found] Dnia 29 listopada 2016r. z uczniami klas piątych spotkał się pan Wojciech Kaczmarek – Główny Inżynier Geolog z KGHM Polska Miedź S.A.

Żywa lekcja przyrody  odbyła się w szkolnej świetlicy na   dywanie a nie tradycyjnie w ławce szkolnej. Pan Wojciech rozłożył na podłodze okazy/próbki minerałów i skał. Tłumaczył kim jest geolog, co to jest geologia a także skąd się wzięły minerały na Ziemi oraz jak odróżnić skalę od minerału. Po części teoretycznej dzieci rozpoznawały skały przy użyciu prostych narzędzi, jak lupa, płytka ceramiczna, rylec czy szkło. Uczyły się również rozpoznawać minerały, rodzaje skał po barwie, twardości, rysie, smaku, zapachu, połysku, itp.  Sporo czasu pan geolog poświęcił na minerały Polskiej Miedzi. Oprócz tego spotkanie było okazją, by przekazać uczniom kilka faktów z historii Ziemi – od Wielkiego Wybuchu do dziś. Zajęcia miały formę nauki poprzez zabawę. Każde dziecko mogło dotknąć, zobaczyć i zbadać samodzielnie minerały.

Po zajęciach  wszystkie dzieci   dostały  upominki od KGHM Polska Miedź S.A.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Wojciechowi Kaczmarkowi za ciekawe i niezwykle pouczające zajęcia, które na pewno na długi czas zostaną w naszej pamięci.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII