Jak co roku, także i w tym w naszej szkole obchodzono Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. W ramach tego święta biblioteka szkolna wraz z Klubem Miłośników Książek zorganizowała wystawę „Ulubione książki z dzieciństwa pracowników naszej szkoły”.
Z dzieciństwem wiążą się zawsze wspomnienia. Dla niektórych jest to ulubione miejsce, czy osoba, ale często także we wspomnieniach zostaje bajka lub książka, która dostarczała nam niezapomnianych wzruszeń.
Dla was, młodzi czytelnicy, ta wystawa mogła być okazją, aby zobaczyć, co czytaliśmy my dorośli. Mogliście przekonać się, że często wy także czytacie i zachwycacie się podobnymi tytułami. A czyż każdy z was nie słuchał bajek Andersena czytanych do snu i nie płakał nad losem „biednego kaczątka” lub nie pasjonowały ich losy „Dzieci z Bullerbyn” albo przygody Kubusia Puchatka.
Teraz wasza kolej, aby zapamiętać swoją ukochaną książkę. Może za 10, 20 lat ktoś zrobi taką wystawę i zapyta się o wasze ulubione lektury z dzieciństwa. I co odpowiecie?