Uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią, p. Izabelą Jokiel, biorą udział w wyzwaniu „Cała Polska Programuje”. Jest ono realizowane przez Fundację Rozwoju Edukacji Cyfrowej w ramach organizowanego przez nią Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”.

Wydarzenie, zgodnie z nazwą, obejmuje całą Polskę i odbywa się przez 10 dni, od 28 września do 9 października 2020. Podczas trwania wydarzenia „Cała Polska Programuje” nauczyciele wraz ze swoimi uczniami realizują przygotowane specjalnie na tę okoliczność zadania.

Są to:

1. Zaprogramuj zdrowie

2. Muzyczny kod

3. Marzę, myślę, konstruuję

4. Rysuję, maluję, koduję

5. Kubeczki od A do Z

6. Zakodowane gry planszowe

7. Gesty, symbole, bloczki – programy

8. Bezpiecznie w sieci

9. Pętle czyli szukamy powtórzeń w życiu

10. Debugowanie czyli błędy są ok

Relacje pokazujące realizację zadań są na bieżąco publikowane na profilach społecznościowych oraz w zamkniętej grupie Facebook Uczymy dzieci programować.

Autorką programu Uczymy Dzieci Programować jest Anna Świć. Program koordynuje wspólnie z Rafałem Mitkowskim, przy wsparciu osób związanych z Fundacją Rozwoju Edukacji Cyfrowej. Obecnie swój udział w wydarzeniu „Cała Polska Programuje” zadeklarowało ponad 3000 nauczycieli, edukatorów i rodziców zgłaszając łącznie chęć zrealizowania ponad 30.000 zadań przez okres 10 dni trwania wydarzenia. Żeby wziąć udział w wyzwaniu – konkursie należy zrealizować minimum 5 z 10 przygotowanych przez nas zadań (w oparciu o udostępnione scenariusze), w myśl zasady jedno zadanie na każdy dzień tygodnia.

Już wkrótce relacja z realizacji zadań przez naszych uczniów. ZAPRASZAMY!