Wtorek 25. 03. 2014 przebiegł pod hasłem rozwijania pasji i talentów i był połączony z obchodami pierwszego dnia wiosny. Uczniowie klas IV – VI prezentowali się w różnych dziedzinach. Na początku  mieli za zadanie wykonać plakaty związane z wiosną. Podczas tego zadania dzieci udowodniły,  jak doskonale potrafią pracować w grupie. W tym samym czasie druga część uczniów musiała napisać wiersz o wiośnie. Podczas imprezy pojawiło się jeszcze kilka konkurencji, które wymagały od uczniów wspólnego działania.

DSC07330

Tego dnia dzieci prezentowały się również indywidualnie. Były występy muzyczne, recytatorskie, pokaz prac plastycznych, a także wystawa origami. Wszystko na bardzo wysokim poziomie, skrzętnie przygotowywane od wielu dni. Aleksandra Stemplewska zaśpiewała w języku hiszpańskim. Klaudia Kusiak, Natalia Kuminek i Weronika Woźniak swoim wykonaniem utworu doścignęły Sylwię Grzeszczak. Wiktoria Fraczek i pani Ewa Krawczyk zaśpiewały wspólnie piosenkę pt. „Cicho” z akompaniamentem gitarowym Wiktorii. Popis instrumentalny dały również Urszula Olejnik i Patrycja Włódarczyk, które zagrały na gitarach. Sztuczki z piłką nożną pokazali Norbert Raś i Kacper Ciupak, a Marek Hubisz przedstawił swoją wystawę orgiami. Z kolei. Małgosia Janusek i Kacper Wyrwa recytowali wiersze.

Kilka dni przed imprezą każda klasa otrzymała zadanie do wykonania. Dzieci musiały przygotować miniplayback show i wcielić się w rolę swojego idola, najlepiej jak potrafią. Wszyscy byli pod wrażeniem występu klasy IV, która zmieniła się w orkiestrę Piotra Rubika z nim samym na czele. Dyrygent aż podskakiwał, gdy słyszał jak pięknie śpiewają jego soliści – Oliwia Nalepa i Mateusz Zaorski.

Aby jeszcze bardziej poczuć nadchodzącą wiosnę, dzieci i nauczyciele siedzieli na kocach. Może chociaż trochę poczuli się jak na pikniku? Te kilka godzin spędzonych wspólnie pokazało nam wszystkim, jakie indywidualności mijamy każdego dnia w szkole i jakie mamy zdolne Dzieci.