Aby uprzyjemnić dzieciom czas spędzany w przedszkolu, nauczyciele często organizują spotkania z teatrem  oraz z ciekawymi ludźmi. Każdy wyjazd do teatru to wielka atrakcja.dla dzieci.

 W pierwszym półroczu dzieci obejrzały przedstawienia „Brzydkie Kaczątko” i „Zajęcza chatka”. Tego rodzaju spotkania mają na celu uwrażliwienie dzieci na sztukę, wdrażanie dzieci do zabaw pantomimicznych i teatralnych. Po każdym takim występie nauczyciele zachęcają dzieci do swobodnego wyrażania swoich myśli, rozmów na temat danej inscenizacji przekazywania swoich odczuć.

teatrzyk

W ostatnim czasie nasze przedszkolaki odwiedził Magik. Dzieci wspaniale bawiły się na jego występie. Wspólnie wypowiadały zaklęcia i pomagały magikowi w magicznych sztuczkach. Podczas takich przedstawień dzieci mają możliwość nauczyć się rozróżniania fikcji od prawdy. Dla przedszkolaków takie wizyty to wielkie przeżycie. Podobnym ważnym przeżyciem była wizyta grupy teatralnej ,,Rekonstruktor”. Celem wizyty tej grupy było zapoznanie dzieci z kulturą średniowieczną, zabawami plebejskimi, zbroją rycerską. Dzieci miały możliwość poczuć się jak prawdziwi rycerze dzięki symbolicznemu pasowaniu na rycerza. Przedszkolaki miały okazję usłyszeć legendy dotyczące naszego państwa i wzmianki dotyczące ważnych wydarzeń historycznych.

P1030337

Wszystkie takie spotkania i wyjazdy to nie tylko świetna zabawa, ale i nauka.