[SinglePic not found]   W tym roku, już po raz czwarty uczniowie mieli okazje wziąć udział w obozie językowym „EuroWeek – Szkoła Liderów.” Nauczycielka Alicja Dosiak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego oraz Aneta Kaźmierczak ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy nawiązały współpracę w celu zorganizowania uczniom wyjazdu edukacyjnego. Opiekunkami również podczas wyjazdu były: Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, Pani Bogusława Niemasz oraz nauczycielka języka angielskiego, Pani Dorota Głodowicz. Obóz odbył się w dniach 4-8 maj 2016r. w malowniczej miejscowości górskiej – Różanka.

Program ten, odbywający się cyklicznie, jest organizowany przez Europejskie Forum Młodzieży oraz współfinansowany przez Unię Europejską. Jest on skierowany do młodych osób w celu rozwijania ich umiejętności językowych, społecznych; współpraca w grupie, autoprezentacja, przewodzenie. Zajęcia mają na celu również kształtowanie postaw tolerancji i otwartości na inną kulturę i tradycję. W tym roku spotkaliśmy się z wolontariuszami z Ukrainy, Chin, Ugandy, Włoch, Kanady, Polinezji Francuskiej oraz z Łotwy.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy poprzez „energizer”, czyli rozgrzewką poprzedzającą późniejsze zajęcia. Jednak nie były to zwykłe ćwiczenia siłowe, tylko lekkie i ciekawe zabawy integracyjne. Oglądaliśmy fascynujące prezentacje o krajach, które prowadzili wolontariusze z nich pochodzący. Uczestnicy za sprawą prowadzących mieli okazję zapoznać się z kulturą, językiem, zwyczajami i narodowymi tańcami z różnych regionów kuli ziemskiej.

W trakcie obozu odbywa się także wycieczka krajoznawcza do Bystrzycy Kłodzkiej oraz Kłodzka, podczas której mogliśmy zwiedzić starówki i zabytki obu miast a także największe w Europie Muzeum Etykiet Zapałczanych.

Kreatywność, poczucie humoru, różne talenty oraz zdolności naszych obozowiczów można było zaobserwować podczas każdych zajęć. Wartość edukacyjna i kulturowa takiego wyjazdu jest więc bezcenna. A co o tym wszystkim sądzą uczestnicy obozu. Czy dla nich ten wyjazd był równie ciekawy? Łzy uczniów podczas pożegnania z wolontariuszami zapewniają, iż to były wspaniałe doświadczenia, które zostaną zapamiętane na długo.

W ostatni dzień obozu edukacyjnego, uczniowie ogrzewali się przy ognisku pałaszując przepyszne kiełbaski. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w warsztatach szkoleniowych.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII