Zakończył się rok szkolny 2017/2018 udany dla Publicznego Przedszkola w Radwanicach, które doczekało się uznania internatów i zostało laureatem konkursu w głosowaniu w wielkiej akcji „Gazety Wrocławskiej”. Podziękowanie szczególne należy się rodzicom dzieci przedszkolnych: pani Marcie – mamie Krzysia, pani Kindze – mamie Oliwiera, pani Karolinie – mamie Gabrysi i pani Bogusi – mamie Kuby, którzy zgłosili przedszkole, nauczyciela do plebiscytu. Trzy pierwsze mamy z grupy Słoneczka umieściły na stronie gazety biorącą w głosowaniu na Najsympatyczniejszą Grupę Przedszkolną Roku3-4 latki „Słoneczka”, której wychowawcą jest pani Iwona Derkacz. Cała czwórka wytypowała przedszkole radwanickie do Głosowania na Przedszkole Roku.

Pan Paweł Żyta został  zgłoszony na Nauczyciela Wychowania Przedszkolnego Roku.

Głosowanie rozpoczęło się 13 kwietnia i trwało do piątku 18 maja 2018 r. do godz. 21.00 przez wysłanie płatnego SMS o danej treści na numer wkazany. Osobno we Wrocławiu i powiecie wrocławskim, Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu, a także we wszystkich powiatach wybierano laureatów w tych trzech kategoriach. W kwietniu i maju maluchy i starszaki z dolnośląskich przedszkoli oraz ich nauczyciele gościli na łamach “Gazety Wrocławskiej” i na stronach serwisu internetowego gazety.

Tytuł II Najsympatyczniejszej Grupy Przedszkolnej „Słoneczka” przyznali w większości rodzice grupy Słoneczka i niektórzy nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radwanicach. Emocje jakie towarzyszyły podczas konkursu wiedzą sami rodzice. W ostatni dzień temperatura SMS-owania była raz wysoka raz niska. Do godz. 20.50 było to I miejsce, ale już o godz. 21.00 zdobyliśmy tytuł II Grupy Przedszkolnej Roku 2018 w powiecie polkowickim – GR. 65 – 231 głosów, zwycięska grupa przedszkolna zdobyła o 59 głosów więcej.

Nasza grupa „Słoneczka” lubi bardzo się uczyć o zdrowiu, lubi tańczyć i śpiewać. Najciekawiej bawi się w kącikach: konstrukcyjnym, lekarskim, lalek. Interesujące są nasze zajęcia dydaktyczne, imprezy. Przedstawiamy teatrzyki o zdrowiu „Rodzina ekologiczna”, „Jasełka”, „Witaminki”. Lubimy wyjścia do Gminnej Biblioteki Publicznej, aby słuchać opowiadań o różnej tematyce i wykonywać ilustracje do nich. Teatralne zabawy też są nam bliskie i zabawy z pacynkami. W kąciku przyrody zakładamy hodowle roślin. Nasza piosenka ulubiona to „Słoneczko”….Słoneczko nasze rozchmurz buzię, bo nie do twarzy ci w tej chmurze.. tego życzymy wszystkim dzieciom i rodzicom, aby się nie martwili, bo słońce zawsze wyjdzie zza chmur w najbliższy dzień…My się często uśmiechamy. W nagrodę otrzymaliśmy grę, bilety do Parku Trampolin we Wrocławiu oraz kolorowanki dla każdego dziecka, które otrzymaliśmy z rąk pani Grażyny Szyszki, redaktora gazety. Zrobiliśmy również pamiątkowe zdjęcie.

 

Tytuł II Przedszkola Roku 2018 w powiecie polkowickim zdobyło nasze przedszkole – II miejsce PR. 235 – 115 głosów, o 39 głosów mniej niż zwycięzca. Te wyróżnienie wykorzystamy dla promocji naszej placówki, bo otrzymaliśmy: dyplom potwierdzający zdobycie drugiego miejsca w plebiscycie oraz voucher na promocję przedszkola na łamach “Gazety Wrocławskiej” o wartości 2000 złotych.

 Zwyciezcą w powiecie polkowickim I miejsca Nauczyciela Wychowania Przedszkolnego Roku 2018 otrzymał Paweł Żyta NR 350 – 434 głosy. Nauczyciel z pasją, lubi muzykę, śpiew, przyrodę. Jego wychowankowie to artystyczne dusze.

Pani redaktor przywiozła nagrody i wykonała „Słoneczkom” z panią Dyrektor Bogusławą Niemasz i panem Pawłem i  panią Iwoną zdjęcie do Gazety Wrocławskiej.

 

Gratulujemy zwycięzcom!

Dziękujemy rodzicom i innym internautom, którzy Nas wybrali.