Dnia 21 maja 2011 roku w Dobromilu odbył się IX Piknik Rodzinny – Dobromil 2011 r.
Organizatorem pikniku był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach. Hasło przewodnie brzmiało ,,Z uśmiechem po zdrowie po krajach europejskich”.

Cały piknik nawiązywał do tematyki Unii Europejskiej, związku państw europejskich, utworzonego na mocy Traktatu z Maastricht przez państwa-członków Wspólnot Europejskich. Pod tym hasłem odbyły się konkursy dotyczące wiedzy n/t Unii Europejskiej, był pokaz strojów z wybranych państw oraz wystawa poświęcona charakterystycznym przysmakom narodowym.

Udana zabawa, liczne konkurencje sportowe, pokazy tańca nowoczesnego, konkursy plastyczne, to wszystko wpłynęło na to, że wszyscy świetnie się bawili. A pogoda w tym roku dopisała wyjątkowo. Słońca i uśmiechów na buziach dzieci nie zabrakło
Najmłodsze dzieci, nasze przedszkolaki, mogły pozjeżdżać na dmuchanej, ogromnej zjeżdżalni, a także pojeździć konno dzięki uprzejmości właściciela stadniny z Jakubowa, Pana Pawła Chrobaka.
W pikniku brały udział: drużyny z zaprzyjaźnionych szkół z Buczyny, Polkowic oraz Nielubi.
Wszystkie zmagania uczniów zostały nagrodzone. Fundatorem nagród był starosta polkowicki, a w jego imieniu wręczał je przybyły do Dobromila wicestarosta Pan Kamil Ciupak.
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, piłki i gry edukacyjne.
Fundatorem głównej nagrody, jak co roku, są Państwo Ferdynand i Alina Buras. W tym roku rower powędrował do Krzysia Cholewy. Drugą nagrodę ufundował prezes Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”, Pan Tadeusz Walkowiak, był to aparat fotograficzny, a wylosował go Szymon Kiszyniew. Z rąk Pana T. Walkowiaka zwycięskie zespoły otrzymały też piękne wydania albumowe „O Wzgórzach Dalkowskich”.

Ponadto wszyscy uczestnicy i goście mogli spróbować grochówkę i pieczoną kiełbaskę, a także skorzystać z kawiarenki.