[SinglePic not found]W I semestrze roku szkolnego 2016/2017 uczniowie Szkoły Podstawowej w Radwanicach realizowali projekt Miedziana Szkoła Matematyczna w ramach działań Fundacji KGHM Polska Miedź.

Po zakończonym projekcie grupa uczniów klas 4-6, biorących udział w tych zajęciach, poprosiła o lekcję otwartą dla rodziców. W związku z tym wysłaliśmy do nich zaproszenia, a także do nauczycieli z powiatu polkowickiego.

Tematem pierwszej lekcji otwartej (dla rodziców) było  „Budowanie wielokątów  o określonych własnościach”. Na lekcję przyszli rodzice ,a nawet dziadek. Nasi goście mieli obawy, że będą pytani z matematyki, ale po chwili okazało się, że sami chętnie się zgłaszali z prawidłowymi odpowiedziami.

Podczas lekcji zostały wykorzystane pomoce dydaktyczne , które zostały zakupione  dla szkoły w ramach projektu oraz karty pracy. Na koniec zaproponowaliśmy gościom, żeby wspólnie z dziećmi zagrali w Rummikuba. Niektórzy rodzice postanowili, że zakupią tę grę, żeby kontynuować wspólną zabawę w domu. Na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Tematem drugiej lekcji otwartej (dla nauczycieli) były  „Pola i obwody wielokątów z wykorzystaniem zestawów Pentomino”. Przybyli nauczyciele obserwowali przebieg lekcji, ale także aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykonując zadania podobne do tych, które wykonywali uczniowie. Na koniec zajęć poprosiliśmy gości do wspólnej gry z dziećmi w Rummikuba. Niektórzy nauczyciele pierwszy raz grali, ale po zapoznaniu się z zasadami i z pomocą doświadczonych uczniów świetnie dawali sobie radę.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za uczestnictwo w tych zajęciach!

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

[SinglePic not found] [SinglePic not found] [SinglePic not found]