[SinglePic not found]27 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, uczniowie naszej szkoły mieli okazje obejrzeć umiejętności aktorskie swoich kolegów i koleżanek ze Szkolnego Koła Teatralnego. Uczniowie klas VI przedstawili adaptację sceniczną znanej i lubianej ,,Legendy o Smoku Wawelskim”.

Przedstawienie było jedną z wielu wersji krakowskiej legendy, opowiadającej o królu Kraku, który mieszkał na Wawelu. Nie przypadkowo sztuka ta została lekko zmodyfikowana poprzez, między innymi wprowadzenie ciekawej narracji. Jest bowiem ona prowadzona przez pisarkę żyjąca w czasach współczesnych – przez przypadek poznaje potomka szewca Dratewki, który opowiada jej historię krakowskiego szewca.

Szóstoklasiści przebrani w barwne, samodzielnie przygotowane stroje, doskonale odgrywali swoje role. I tak w roli strasznego smoka wawelskiego wystąpił Stanisław Steciąg, szewczyka Dratewkę z niesamowitą łatwością zagrał Mikołaj Kałużka, jego ukochaną piękną królewnę zagrała Michalina Łykus, zaś wspaniałego króla Kraka – Wiktoria Kowalska. Górala I i górala II śpiewająco zagrały Natalia Kasprzak i Dorota Kubiś, dzielni rycerze –Szymon Lejtan i Kajetan Figas – rozśmieszyli widownię do łez, a trzy przekupki z krakowskiego rynku: Natalia Żuk, Kinga Nogaj, Joanna Ochej barwnie ,,plotkowały” na temat życia dworskiego. Całą historię w cudowny sposób opowiadali nam: Blanka Waliszewska – w roli pisarki oraz Maksymilian Terlikowski – jako Franciszek Król, potomek szewca.

 Aktorzy włożyli dużo serca nie tylko w odgrywanie roli, ale także w przygotowanie scenografii: dekoracji, rekwizytów i kostiumów.

Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało i dostarczyło zebranym niezapomnianych wrażeń. Widownia nagrodziła grę aktorów gromkimi brawami.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

[SinglePic not found] [SinglePic not found] [SinglePic not found]