Po zwycięstwie w indywidualnych, powiatowych zawodach w Lekkiej Atletyce, które wcześniej odbyły się w Polkowicach, uczennica naszej szkoły- Anastazja Budzińska stanęła do rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami z całego województwa dolnośląskiego.

12.06.18r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w Indywidualnej Lekkiej Atletyce.

Anastazja w swojej konkurencji, w skoku w dal, zmierzyła sie z ponad 30-stoma zawodniczkami.

Po I etapie, z wynikiem 4,64m., zajmowała 2 miejsce i bez problemu zakwalifikowała się do serii trzech skoków finałowych.

Kiedy po drugiej serii skoków z najlepszym wynikiem 4,80m. Anastazja prowadziła, wydawać się mogło, że zwycięstwo jest już „w kieszeni”. Nic bardziej mylnego.

W ostatniej 3 serii skoków dwie inne zawodniczki osiągnęły lepszą długość w oddanych skokach ( I miejsce- 4,88m.; II miejsce- 4,86m.) i ostatecznie Anastazja zajęła III miejsce.

Niewątpliwie, jest to bardzo dobry wynik i ogromny sukces naszej Zawodniczki zwłaszcza, że konkurs „skoku w dal” stał na bardzo wysokim poziomie sportowym.

Talent Anastazji rozwija się we wspaniałym tempie, więc szkoła, na czele z panią dyrektor   B. Niemasz, robi wszystko, aby to wspierać, m.in. umożliwiając Jej starty w zawodach najwyższej rangi dla sportu szkolnego.

Gratulujemy Anastazji i życzymy coraz lepszych wyników oraz kolejnych sukcesów.