Uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach (Oliwia Andrejczyn, Amelia Grelińska i Karina Maciejewska) wraz z opiekunem Gabrielą Wegrzynek wzięły udział w interaktywnym dolnośląskim projekcie edukacyjnym „Podróż po Europie-kierunek Paryż”.

pizap.com13998372773391

Do konkursu przystąpiło 15 szkół z naszego województwa. Od 7 kwietnia do 11 maja 2014r. uczestnicy zmagali się z rozwiązywaniem interaktywnych zadań z zakresu matematyki, przyrody, informatyki, plastyki i muzyki z wykorzystaniem przeglądarek internetowych, map, programów komputerowych (np.: Ms Excel, MS PowerPoint), filmów i grafiki. Zadaniem uczestników było  cotygodniowe poznawanie  nowych treści  zamieszczanych na platformie edukacyjnej Fronter i przesyłanie rozwiązań i odpowiedzi. Ostatnim etapem było zadanie finałowe wymagające od uczennic dużej kreatywności i pomysłowości. Dziewczynki musiały wykonać kolaż oraz nagrać film, wcielając się w rolę przewodniczek po Paryżu.

Ostatecznie komisja konkursowa wyłoniła 5 laureatów. Znaleźliśmy się wśród nich, zajęliśmy 4 miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni.